Styl skandynawski czy loftowy? - biuro Visma

Styl skandynawski czy loftowy? - biuro Visma

Studio The Design Group znowu udowodniło, że niemożliwe staje się możliwe. W biurze norweskiej firmy Visma w Krakowie na prawie 1500 m2 przestrzeni połączyli ze sobą styl nowoczesny, skandynawski i loftowy. Dzięki temu, w biurze jest przytulne, ale też z charakterem. Zapraszamy do wspólnego zwiedzania go z nami.

Co znajduje się w biurze Visma?

Najważniejszą częścią biura jest open space. Mamy tutaj również: trzy gabinety, jeden wspólny pokój (na pięć osób), trzy salki konferencyjne i pokój chill out. Każde z tych pomieszczeń nosi nazwę innej planety układu słonecznego.

Styl skandynawski czy loftowy? - biuro Visma

Ciekawa aranżacja przestrzeni

Układ koncepcyjny to jedno. Jednak wspaniałe jest to, jak zaaranżowano całą przestrzeń. Mamy w niej mnóstwo niepowtarzalnych elementów, które są ze sobą spójne. Myślimy tutaj między innymi o łączeniu ze sobą intensywnych kolorów oraz wyrazistych faktur. W projekcie nie brakuje odniesień do klimatu Europy Północnej. Kolorowe meble i przytulne tkaniny to nawiązanie do stylu skandynawskiego. Więcej w tej przestrzeni jest elementów ze stylu industrialnego.

Warto zwrócić uwagę na przykład na ladę recepcyjną, która z przodu jest ozdobiona czarną siatką. Zaraz za nią znajduje się atrakcyjne oświetlenie w kształcie okręgu. Ten kształt powtarza się w wielu innych elementach w tym projekcie.

Styl skandynawski czy loftowy? - biuro Visma

Jak wyraża się tutaj styl loftowy?

Styl loftowy nie mógłby istnieć bez betonu architektonicznego oraz tak zwanych zielonych ścian. Kolejnym elementem nierozerwalnie kojarzącym się z tym stylem aranżacji wnętrz jest szkło. W tym projekcie efektowne przeszklenia oddzielają od siebie poszczególne strefy przestrzeni. Szklane ścianki są uzupełnione przez szprosy w kolorze szarości.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Loft w stylu skandynawskim – metryczka projektu

Typ wnętrza: publiczne, biuro
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Kraków, Polska
Pracownia: The Design Group
Rok: luty 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!