Industrialne, ale przytulne biuro Xceedance

Industrialne, ale przytulne biuro Xceedance

Biuro polskiego oddziału Xceedance mieści w Krakowie w budynku High5ive. Nie jest to typowe biuro. Z jednej strony jest w nim nowocześnie, a w drugim domowo i przytulnie. W biurze pracują w większości młodzi ludzie i to do ich preferencji został dopasowany projekt. To wszystko spowodowało, że biuro jest jednocześnie nowoczesne, industrialne, eleganckie i kolorowe. Takie położenie w teorii nie mogło się udać. W praktyce wyszło zjawiskowo. Sam się przekonaj i zajrzyj do naszej galerii.

Industrialne klimaty

Styl industrialny to przede wszystkim czerń, metalowe elementy oraz drewno. W projekcie biura ich nie zabrakło. Mnóstwo drewna mamy na podłogach, ścianach oraz na biurkach. Doskonale komponuje się ono z czernią, co potwierdzi każdy zwolennik stylu industrialnego. Czerń występuje głównie na ścianach oraz w dodatkach. Jednak nie jest tutaj ponuro, bo ściany często zostały ozdobione kolorowymi i miękkimi panelami - przypominającymi w niewielkim stopniu zagłówki od łóżek. Są w bardzo różnych kolorach. Mają one dodatkową funkcję – akustyczną.

Industrialne, ale biuro Xceedance Xceedance

Beton i przeszklenia

W industrialnym biurze musiały się znaleźć jeszcze dwa wyznaczniki tego stylu. Pierwsze to przeszklenia ze stalowymi ramkami. Znajdziesz je między innymi w formie ścianek działowych. Ciekawie otwierają przestrzeń i ją doświetlają. Drugim symbolem stylu industrialnego jest oczywiście beton. Tym materiałem zostały wykończone ukośne podpory w open space.

Na sam koniec wspomnimy jeszcze o tych wszystkich elementach, które nie pasują do tego stylu, ale we wnętrzach wyglądają rewelacyjnie. Mamy tutaj na myśli kolorowe tapety, miękkie, grube zasłony, wspomniane już wcześniej barwne panele ścienne. Sprawiają one, że biuro jest przytulne i jednocześnie eleganckie. Brawa dla projektantów!

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Wnętrze biura - metryczka projektu

Typ wnętrza: publiczne, biuro
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Kraków, Polska
Pracownia: The Design Group
Realizacja: grudzień 2020 rok
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!