Eleganckie i stylowe wnętrze willi

Eleganckie i stylowe wnętrze willi

Z pewnością ten projekt nie zaliczał się do prostych. Z jednej strony projektantom zależało, aby ocalić, jak najwięcej z obecnego wyglądu willi. A z drugiej było konieczne dopasowanie jej wnętrza do współczesnych wymogów. Czy udało się to osiągnąć? Oceń sam!

Historia willi

Willa pochodzi z 1906 r. Właśnie wtedy została ukończona przez architekta Mr Františka Buldarda. Od 1934 r. Willa była zamieszkana przez pisarza F. X. Šalda. W 1939 r. Willa przeszła znaczący remont. Przeprowadzono modyfikację elewacji . W 2018 roku willa trafiła w ręce obecnych projektantów wnętrz. Głównym celem tego projektu było dopasowanie wnętrza willi do wymagań współczesności.

Eleganckie i stylowe wnętrze willi

Jak dzisiaj prezentuje się willa?

Przede wszystkim, zmieniono układ przestrzenny willi, aby zyskać więcej miejsca na szafy oraz na dodatkowe pomieszczenia. W projekcie zastosowano drogie materiały, które są ponadczasowe. Kojarzą się z elegancją i przetrwają przez lata w niezmienionym stanie. Mamy tutaj na myśli na przykład marmur oraz prawdziwy, drewniany parkiet na podłogach, czy fornir orzechowy na frontach szafek.

Eleganckie i stylowe wnętrze willi

Współczesne, ale klasyczne meble

Meble w willi są bardzo klasyczne, minimalnie nawiązują do stylu glamour dzięki złotym elementom. W całym projekcie znalazło się bardzo dużo drewna i bieli. Sprawiają one, że pomieszczenia wydają się jeszcze jaśniejsze i większe. Lampy są w kształcie kuli. Pasują do każdego pomieszczenia niezależnie od jego stylu. Z dodatków chciałabym zwrócić jeszcze uwagę na klasyczne lustra w złoconych ramach. Jak w pałacu. Warte zainteresowania są też piękne obrazy.

Warto zwrócić również uwagę na wspaniały gabinet. Najważniejszym materiałem tutaj jest drewno. Drewniane jest biurko, podłoga oraz regały. Ciekawym elementem przełamującym ten klasyczny styl jest nowoczesny komputer i całkiem współczesne krzesło.

Eleganckie i stylowe wnętrze willi

Podsumowanie

Projektanci doskonale połączyli ze sobą to, co nowoczesne, z tym, co warto zachować z dawnych lat. Na pewno mieszkanie na co dzień w takiej willi jest niezapomnianym przeżyciem. Tutaj jest elegancko, ale nie pretensjonalnie. Pomieszczenia są duże, widne, funkcjonalne i komfortowe. To prawdziwy projekt z duszą, z klimatem na miarę XXI wieku. Dopracowany, ale jednocześnie prosty i minimalistyczny.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza willi

Willa ze współczesnymi akcentami- metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, willa
Projekt: Karnet architekti, Michael Karnet,
Lokalizacja: Czechy
Zdjęcia: Petr Polák
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!