Idealna przestrzeń dla inżyniera

Idealna przestrzeń dla inżyniera

Biuro ma powierzchnię około 6120 metrów kwadratowych. Jest w nim naprawdę mnóstwo nawiązań do firmy TechnipFMC. Dla niewtajemniczonych wyjaśnimy, że zajmuje się ona wsparciem dla wydobycia surowców z dna morza.

Projekt podzielony na cztery poziomy

Pierwszy poziom to przestrzeń podwodna. Drugi poziom to lustro wody. Trzeci i czwarty poziom to pokłady jednostki pływającej używanej w czasie morskich operacji.

Czym jest strefa void? To wolna przestrzeń, która spaja ze sobą drugie, trzecie i czwarte piętro. Mamy tutaj przeszklenie, które łączy je wszystkie z piętrem pierwszym. Takie rozwiązanie powoduje, że możliwe jest patrzenie z pierwszego piętra na pozostałe kondygnacje w biurze. Pracownicy mogą się poczuć tak, jakby już zanurzali się i pracowali w podwodnym świecie.

Strefa void jest przeznaczona również do integrowania wszystkich pracowników, którzy w czasie wykonywania codziennych obowiązków przebywają w różnych miejscach.

Idealna przestrzeń dla inżyniera

Dobry projekt musi mieć złoto

W tym również nie mogło zabraknąć złotych elementów. Tutaj mamy konstrukcję w tym kolorze. Jest ona złożona z kilku tysięcy drobnych szklanych kulek podwieszonych na prawie 1000 linek. Ta konstrukcja to Subsea Tree, czyli flagowy produkt firmy TechnipFMC. Jego codziennym otoczeniem jest dno morskie i służy on do kontrolowania wydobycia surowców.

Poza zlotem w tym projekcie nie brakuje również kolorów. Mamy tutaj między innymi: czerwień, fiolet, niebieski oraz szary. Wszystkie te kolory są bardzo intensywne i przełamują dominującą we wnętrzach czerń oraz pozostałe ciemne, czy stalowe elementy. Projekt został w ten sposób przemyślany, że każdy pracownik na pewno ma tu swoją ulubioną przestrzeń.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Biuro jak łódź podwodna – metryczka projektu

Typ wnętrza: publiczne, biuro
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Kraków, Polska
Pracownia: The Design Group
Rok: luty 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!