Restauracja Młodnik w Katowicach

Restauracja Młodnik w Katowicach

Restauracja Młodnik w willowej dzielnicy Katowic należy do doskonale znanych lokalnej społeczności właścicieli piekarni. Jej wnętrze przeszło niedawno dużą metamorfozę.

Dużo cieplej

Opracowaniem nowej koncepcji wnętrza zajęli się architekci z pracowni 370 Studio. Ich głównym celem było zastąpienie chłodnego, nieprzystępnego wnętrza przytulną, elegancką, ale przy tym nadmiernie nieprzytłaczającą przestrzenią. Budynek, w którym mieści się rodzinna restauracja, był podzielony na trzy oddzielne sale. Poza wystrojem wiele do życzenia pozostawiała też funkcjonalność i wielkość niektórych pomieszczeń (m.in. kuchni).

Restauracja Młodnik w Katowicach

Elementy wspólne

Wyróżnikami lokalu są otwarta kuchnia, włączona przez projektantów do części konsumenckiej, i długi coctail bar. Mimo że każda z sal została zaaranżowana w innym klimacie, rolę łączników pełnią obecne w nich elementy drewniane (podłoga, krzesła, stoły) i mosiężne (lampy i uchwyty) oraz zielone akcenty (tkanina w odcieniu butelkowej zieleni na obiciach tapicerowanych kanap i krzeseł oraz zabudowa baru, a także naturalna zieleń w postaci licznych roślin).

Restauracja Młodnik w Katowicach

Wyposażenie na zamówienie

Poza przygotowaniem projektu aranżacji ekipa ze Studia 370 zadbała też o zaprojektowanie elementów wyposażenia, które zostały wykonane na wymiar. Należą do nich oryginalne regały na wino z mosiężnymi uchwytami, wspomniane tapicerowane kanapy oraz stoliki.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji

Restauracja Młodnik w Katowicach – metryczka projektu

 Typ realizacji: projekt wnętrza restauracji, projekt mebli na wymiar
Pracownia: 370 Studio
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Katowice
Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!