Domowa przestrzeń w ciemnym tonie

Domowa przestrzeń w ciemnym tonie

Może i 29m2 to niewielki metraż, ale architektki z pracowni udowodniły, że nawet w takich warunkach da się zaprojektować funkcjonalne i stylowe wnętrze, w którym… nie brakuje przestrzeni.

Priorytet: funkcjonalność

Inwestor – młody menadżer, ze względów zawodowych przemieszczający się między różnymi miastami – potrzebował mieszkania, które będzie przede wszystkim funkcjonalne. Chciał, by jednopokojowa nowoczesna kawalerka w Poznaniu, usytuowana nieopodal brzegu Warty, składała się z dwóch oddzielonych od siebie stref: dziennej i zamkniętej sypialnej. Aby było to możliwe, musiało dojść do z(a)miany.

Domowa przestrzeń w ciemnym tonie

Zamiana pomieszczeń

Kuchnia z aneksem i niewielką jadalnią zamieniła się miejscami z sypialnią. Tę ostatnią oddzielono od strefy wypoczynkowej przesuwnymi żaluzjowymi panelami, które jednocześnie regulują natężenie światła w pomieszczeniu.

Sama strefa wypoczynkowa została zaaranżowana w centralnej części mieszkania. Wygodna skórzana sofa stanęła w niej naprzeciwko ściany telewizyjnej o strukturze drewna, obok której znalazło się też miejsce na niewielkie biurko. Dostęp naturalnego światła zapewniają duże okna z widokiem na dużą loggię i okoliczne tereny zielone. Odbija się on zresztą w drzwiach ustawionej po przeciwległej stronie lustrzanej szafie, optycznie powiększającej przestrzeń. Specyficznego klimatu nadaje też minimalistyczne oświetlenie: żyrandol sufitowy typu ring i okrągły kinkiet tuż nad biurkiem.

Domowa przestrzeń w ciemnym tonie

Ciemne kolory

W monochromatycznym wnętrzu pierwsze skrzypce grają odcienie czerni i grafitu. Ciemna kolorystyka została przełamana ciepłymi elementami drewnianymi (po części korespondującymi barwą z tymi wykorzystanymi na zewnętrznej części budynku) i kolorem tapicerki na krzesłach. Konsekwentne zastosowanie jej w każdym pomieszczeniu czyni aranżację niezwykle spójną i przemyślaną.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza kawalerki

Kawalerka w Poznaniu – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza kawalerki, wykonanie zabudowy na wymiar
Pracownia: Studio 2form
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Poznań
Zdjęcia: Norbert Banaszyk
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!