Nowe biura serwisowane Chilispaces

Nowe biura serwisowane Chilispaces

Chilispaces, firma specjalizująca się w udostępnianiu wirtualnych biur, pracowni coworkingowych i biur serwisowanych, ma nowy lokal pilotażowy w zrewitalizowanym budynku łódzkiej Starej Drukarni. Przemysłowy charakter miasta mocno wpłynął zresztą na klimat tej aranżacji.

Nieoczywiste funkcje

Budynek biurowy przy Gdańskiej 130 w Łodzi okazał się idealnym miejscem na przestrzeni biznesowej Chilispaces. Po konsultacji z inwestorem architekci z pracowni projektowej MAKA zdecydowali się na zastosowanie wielu nieszablonowych rozwiązań, takich jak chociażby nadanie nowej funkcji historycznym drzwiom, które wiszą w strefie wypoczynkowej i oddzielają część recepcji od części barowej, albo kasetonom podłogowym ozdabiającym ściany. Pomysł obejmował też stworzenie wnętrza, które nie będzie oderwane od budynku, w jakim się znajduje. Szczególnie widać to w częściach wspólnych.

Nowe biura serwisowane Chilispaces

Aspekt praktyczny

Projektanci nie mogli, rzecz jasna, zapomnieć o wygodzie klientów Chilispaces. Stąd we wnętrzu pojawiły się nie tylko wygodne, ergonomiczne meble, dostosowane do specyfiki pracy biurowej, ale i kolory sprzyjające koncentracji. Aby zapewnić jeszcze większy komfort pracy, zadbali o dostęp jak największej ilości naturalnego światła wpadającego do wszystkich pomieszczeń po obu stronach budynku przez liczne przeszklenia. Charakter poszczególnych biur jest mocno zróżnicowany – każde z nich zyskało indywidualny, w pełni wyjątkowy wygląd.

Nowe biura serwisowane Chilispaces

Skok w przyszłość

Aby zrealizować te cele, w aranżacji wykorzystano m.in. miedź, której wygląd zmienia się wraz z upływem czasu. W wersji wypolerowanej widać ją na ladzie recepcyjnej i barowej, ale jest obecna również na ścianie – tym razem w formie prepatynowanej. I chociaż to prawdziwy „skok w przyszłość”, o przeszłości nikt tu nie zapomniał. Część elementów dekoracyjnych została wykonana z desek rozbiórkowych i ceramiki, a także niezwykle trwałej stali kortenowskiej.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Nowe biura serwisowane Chilispaces – metryczka projektu

Typ realizacji: powierzchnia biurowa
Pracownia: Pracownia projektowa MAKA Maciej Andrzej Kapołka Architekci
Realizacja: 2020-2021
Lokalizacja: Łódź
Zdjęcia: Chillispaces.com
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!