Biuro i mieszkanie w modernistycznej kamienicy

Biuro i mieszkanie w modernistycznej kamienicy

Nowoczesne biuro z przestrzenią prywatną w kamienicy na warszawskiej Ochocie? Jeśli myślicie, że brzmi to jak zapowiedź totalnej przebudowy, macie rację!

Nowy układ funkcjonalny

Z uwagi na specyficzne wymagania inwestora 58-metrowe mieszkanie w modernistycznej kamienicy zaprojektowane przez Barbarę Godawską z iHome Studio musiało zmienić się nie do poznania. Nowy układ funkcjonalny miał umożliwić wyodrębnienie części biurowej i części mieszkalnej, w której właściciel chciał okazjonalnie przebywać. Wyburzono niemal wszystkie istniejące ściany, a nowe postawiono gdzie indziej. Zmieniło się też położenie kuchni, łazienki oraz garderoby. Od nowa zaprojektowano instalację klimatyzacyjną i wentylacyjną. Wiele zastosowanych rozwiązań to zresztą zasługa samego inwestora, który podsuwał je na etapie powstawania kolejnych wersji projektu.

Biuro i mieszkanie w modernistycznej kamienicy

Przestrzeń do pracy

Biuro i mieszkanie miały wyraźnie odróżniać się od siebie kolorystycznie. W pierwszym miały dominować jasne odcienie, w drugim – z wyjątkiem łazienki – zdecydowanie ciemniejsze tony. Właśnie dlatego w przestronnej przestrzeni do pracy stanął duży biały stół otoczony ergonomicznymi fotelami oraz wykonany na zamówienie lekki regał z lakierowanej proszkowo stali, a prosto do strefy prywatnej prowadzą jasnoszare drzwi. Jednocześnie doskonale oświetlona oprawami ledowymi kuchnia z wyspą w wybarwieniu grafitu czy czarne lustro na drzwiach WC to zapowiedź tego, co czeka w przestrzeni mieszkalnej.

Biuro i mieszkanie w modernistycznej kamienicy

Przestrzeń mieszkalna

Pierwsze spojrzenie mimowolnie kieruje się tu w stronę ciemnoniebieskiej modułowej kanapy, którą właściciela pracowni iHome Studio zaprojektowała wspólnie z inwestorem. Naprzeciwko niej stoi ścianka z przydymionego szkła o stalowych profilach, za którą znajdują się łazienka i garderoba. Chociaż jej obecność w tym miejscu może wydawać się zaskakująca, nie sposób nie wspomnieć, że pełni we wnętrzu jeszcze jedną funkcję: przegrody dla opuszczanego wprost z sufitu ekranu projekcyjnego o szerokości 240 cm. Nietypowych rozwiązań jest tu o wiele więcej. Wystarczy wspomnieć chociażby konsolę z zestawem audio wysuwającą się z… wyspy kuchennej.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Biuro i mieszkanie w modernistycznej kamienicy – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze mieszkania
Pracownia: iHome Studio
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Tymoteusz Malinowski/ Raspberry Workshop
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!