Dom w brzozach w Poznaniu

Dom w brzozach w Poznaniu

Dom 3-osobowej rodziny z Poznania urzeka prostotą firmy i nieoczywistością zastosowanych rozwiązań. Oprócz tego, że doskonale spełnia oczekiwania inwestorów, wpisuje się w okoliczną zabudowę.

Siła minimalizmu

Inwestorzy to minimaliści, a ich podejście do życia znalazło swoje odzwierciedlenie w charakterze aranżacji. To dlatego dom jednorodzinny w Poznaniu jest klasyczną bryłą o prostej formie z dwuspadowym, asymetrycznym dachem. Pozbawiony okien od frontu, z bramą garażową i drzwiami wejściowymi „ukrytymi” we wnęce wyłożonej surowym drewnem cedrowym, pozostaje poniekąd „ukryty” mimo braku ogrodzenia. A co w środku? Cóż, we wnętrzu zaprojektowanym przez architektów z pracowni PL.architekci znajdziemy naturalne, ekologiczne materiały wysokiej jakości, stonowane kolorów i… mnóstwo płyt CD, które kolekcjonują właściciele.

Dom w brzozach w Poznaniu

Przenikanie się stref

Od strony ogrodu elewacja jest mocno przeszklona. Okna od podłogi do sufitu znakomicie doświetlają wnętrze i zapewniają dostęp naturalnego światła. Drewniana okładzina z zadaszenia tarasu pojawia się również na zabudowie meblowej, natomiast betonowa posadzka z otwartej części dziennej została wykorzystana także na tarasie. Przenikanie się strefy zewnętrznej i outdoorowej niemal całkowicie zaciera granicę między wnętrzem a samą bryłą i jej otoczeniem. Bliskość natury pomogła stworzyć oazę spokoju, w której najważniejsze jest poczucie prywatności i kontakt z pozostałymi domownikami.

Dom w brzozach w Poznaniu

Otwarta przestrzeń

Wysoką strefę dzienną, którą tworzą salon, kuchnia i jadalnia, przecina antresola z widokiem na ogród, pełniąca rolę komfortowego miejsca do pracy. Sprawdzona kompozycja kolorystyczna bieli, odcieni szarości i drewna o ciepłym, jasnym wybarwieniu potęguje poczucie minimalizmu i podkreśla harmonię panującą we wnętrzu. Duże wrażenie robi zwłaszcza imponująca kolekcja płyt CD ustawionych w pionowych wnękach z lakierowanej blachy oraz na umieszczonych między nimi półkach.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Dom w brzozach w Poznaniu – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze domu jednorodzinnego
Pracownia: PL.architekci
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Poznań
Zdjęcia: Tom Kurek
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!