Apartament pod znakiem czerni, bieli i szarości

Apartament pod znakiem czerni, bieli i szarości

Aranżacja mieszkania w Katowicach według projektu pracowni MMOA architekci to kolejne potwierdzenie reguły, że ograniczony metraż wcale nie przeszkadza w stworzeniu inspirującego wnętrza.

Otwarty układ

Młoda para inwestorów chciała, by klimat panujący we wnętrzu w jak największym stopniu oddawał ich własne podejście do życia. Dlatego też pierwszą decyzją projektową zespołu z pracowni MMOA architekci było maksymalne otwarcie przestrzeni. Kolejnym krokiem okazał się wybór sprawdzonych, klasycznych rozwiązań (z małym twistem).

Apartament pod znakiem czerni, bieli i szarości

Siła kontrastu

W salonie, połączonym z przestronną kuchnią, jadalnią oraz holem wejściowym, dominuje biel zestawiona z jasną szarością narożnika i zasłon oraz czernią elementów oświetlenia i nielicznych dodatków. Kolorystyczne przełamanie udało się uzyskać dzięki oryginalnej grafice z neonowym akcentem na jednej ze ścian. Zabieg ten został zresztą z powodzeniem powtórzony w jadalni. W części jadalnianej, kuchni i sypialni (korespondującej kolorystycznie z salonem) wrażenie robi betonowy sufit, stanowiący idealne tło dla czystej bieli ścian. Jego surowość doskonale kontrastuje z miękkimi tkaninami mebli i ryflowanymi frontami mebli i okładzin. Czarna zabudowa stanowi przeciwwagę dla znajdującej się tuż obok drewnianej ściany i niemal wszechobecnej bieli w jej sąsiedztwie.

Apartament pod znakiem czerni, bieli i szarości

Rozwiązanie projektowe

Ciekawym posunięciem było zaprojektowanie wszystkich mebli i okładzin ściennych do poziomu nadproży okiennych. Efekt, jaki udało się uzyskać, został dodatkowo podkreślony dzięki delikatnemu światłu padającemu, w kierunku sufitu. Wnętrze zyskało w ten sposób jeszcze bardziej wyjątkowy i indywidualny charakter.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie w Katowicach – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza mieszkania
Pracownia: MMOA architekci
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Katowice
Zdjęcia/Źródło: MMOA architekci
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!