Zielone wnętrza Hotelu

Zielone wnętrza Hotelu

Z całą pewnością zwrócą na niego uwagę nie tylko podróżni wysiadający na katowickim dworcu kolejowym – Hotel Mercure Katowice Centrum bezapelacyjnie stał się ekologiczną wizytówką przemysłowego miasta.

Green & Clean

Czterogwiazdkowy Mercure Katowice Centrum to kolejny hotel w dużym mieście, którego wnętrze projektowali architekci z pracowni Tremend. Inwestycja powstała zgodnie z koncepcją green & clean, spełniającą założenia zrównoważonego budownictwa. W jej ramach w obiekcie powstały m.in. systemy monitorowania zarządzania wodą i energią (pozyskiwaną m.in. z ergometrów w siłowni, wentylatorów wyciągowych w kuchni czy systemu odzyskiwania, w który wyposażono windy). Wewnątrz i na zewnątrz budynku do dyspozycji gości są także stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Zielone wnętrza Hotelu

Symfonia zieleni

Fasada ośmiopiętrowego budynku to zaledwie pierwsza część zielonej symfonii. Kolejne pozostają do odkrycia we wnętrzu. Tłem dla eksplozji zieleni, zaaranżowanej według założeń biophilic design, są jasne odcienie drewna i kolory ziemi. Do takiego ciepłego wnętrza znakomicie pasują minimalistyczne, komfortowe meble. Zdecydowanie wyróżnia się spośród nich drewniana ława z oparciem z ciemnych lameli, przypominających pnące się ku górze gałęzie. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w meble wykonane z materiałów poddanych recyklingowi. Za główny surowiec do stworzenia baru w hotelowym lobby posłużyły natomiast zużyte szklane butelki.

Zielone wnętrza Hotelu

Miejskie więzi

Rozwiązania zastosowane przez pracownię Tremend stanowią jednocześnie wyraźne nawiązanie do innych miejsc na mapie Katowic. I tak na przykład naścienny rysunek z motywem roślinnym w lobby, tuż przy windach, to analogia do muralu na ścianie urzędu miasta znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu. Swoją historię opowiada również wykorzystana na ścianach rozbiórkowa cegła, przypominająca o zabytkowej architekturze górniczego Osiedla Nikiszowiec.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu

Hotel Mercure Katowice Centrum – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze hotelu
Pracownia: Tremend
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Katowice
Zdjęcia/Źródło : materiał plebiscytu
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!