Paleta kolorów w domu pod Warszawą

Paleta kolorów w domu pod Warszawą

W dwupoziomowym 110-metrowym domu nieopodal Warszawy wyraziste kolory są obecne w każdym pomieszczeniu. To zdecydowany wyróżnik tego oryginalnego wnętrza zaprojektowanego przez architektki z pracowni Butterfly Studio.

Optymistyczne wnętrze

Chociaż kolory ostatnio przebojem zdobywają przestrzenie biurowe, nie przestają gościć i we wnętrzach prywatnych. Tym razem pojawiły się w domu inwestorów, którym bardzo spodobał się pomysł wykorzystania połączeń optymistycznych i stonowanych barw. Mimo ich zróżnicowania, wnętrze stanowi spójną i przemyślaną całość.

Paleta kolorów w domu pod Warszawą

Eksplozja kolorów na parterze

Przedpokój zaskakuje mocnym ciemnym motywem w postaci czarnej zabudowy na tle drewnianej podłogi w jodełkę. Jednocześnie jednak przez szklane drzwi na drugim końcu korytarza doskonale widać jasną przestrzeń. Już od wejścia nie ma wątpliwości, że w tym wnętrzu będzie się wiele działo.

I rzeczywiście tak jest. W otwartej na salon kuchni z jadalnią mamy do czynienia z prawdziwym festiwalem kolorów: miedziane płytki nad kuchennym blatem, butelkowa zieleń dolnej części wyspy, naturalna zieleń roślin doniczkowych, błękit i delikatny róż lampy, szarość zasłon, głęboka czerń krzeseł… W salonie z dostępem do dużej ilości naturalnego światła pojawiają się te same barwy (butelkowa zieleń narożnika, szarość zasłon, subtelny róż dekoracyjnych poduszek, czerń obramowań i nóżek stolików, lamp i jednej ze ścian).

Paleta kolorów w domu pod Warszawą

Stonowana strefa prywatna na piętrze

Na piętrze robi się zdecydowanie spokojniej, chociaż i tu nie brakuje nieszablonowych rozwiązań. Hipnotyczny motyw roślinny nad łóżkiem zestawiony z czarnymi ścianami i dodatkami oraz podłogą wyłożoną jasnym drewnem wprowadza do pomieszczenia szczyptę klimatu rodem ze stylu art déco.

Gabinet został utrzymany w stonowanych odcieniach czerni, beżu i szarości uzupełnionych drewnianymi akcentami. Rolę kolorystycznej nuty nadającej mu indywidualny charakter pełnią w nim ergonomiczne granatowe i musztardowe krzesła, a także obraz nad jednym z biurek.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu pod Warszawą

Projekt wnętrza domu pod Warszawą – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze domu
Pracownia: Butterfly Studio
Realizacja: 2022
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: mat.prasowy
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!