Wnętrze NINE’s Restaurant & Sports Bar

Wnętrze NINE’s Restaurant & Sports Bar

To miejsce to prawdziwa gratka dla fanów sportu i dobrego jedzenia. Współwłaścicielem konceptu gastronomicznego, który został otwarty w Warszawie w październiku 2021 roku, jest najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski. Nazwa lokalu nawiązuje do numeru na jego koszulce.

Aranżacyjny kompromis

W odrestaurowanym budynku Browarów Warszawskich pojawił się kolejny oryginalny koncept gastronomiczny. Opracowaniem projektu jego wnętrza zajęli się architekci z pracowni 370 Studio . Głównym dylematem, jak to zwykle w takich miejscach bywa, było znalezienie kompromisu między zabytkowym a nowoczesnym charakterem przestrzeni. XIX-wieczny klimat przeplata się tu ze współczesnym odcieniem sportowych emocji. Inwestorzy bardzo zaangażowali się w powstawanie aranżacji i brali w nim aktywny udział.

Wnętrze NINE’s Restaurant & Sports Bar

Cztery poziomy emocji

Licząca 1300 m2 restauracja zajmuje cztery piętra, a strefy w jej wnętrzu zostały wydzielone za pomocą linii doskonale znanych z boisk piłkarskich. Przy wejściu gości wita mural z podobizną Roberta Lewandowskiego. Na poziomie -1 znajduje się bar z zawieszonymi 20 ekranami, na których można oglądać mecze piłkarskie i inne wydarzenia sportowe. Na parterze i pierwszym piętrze, w restauracji, serwowane są dania kuchni amerykańskiej, polskiej i azjatyckiej, a także bawarskie precle w kształcie „9” nieodłącznie kojarzącej się z kapitanem naszej reprezentacji. Ostatni poziom to strefa fan zone – przestrzeń eventowa z prawdziwego zdarzenia i spełnienie marzeń każdego fana futbolu. Dzięki składanym trybunom teleskopowym i ogromnemu telebimowi oglądanie sportu zyskuje tu zupełnie inny wymiar. Piętro można z łatwością dostosować do potrzeb osób, które niekoniecznie są zapalonymi kibicami, i zorganizować na nim np. imprezę rodzinną lub firmową.

Wnętrze NINE’s Restaurant & Sports Bar

Sportowe wnętrze

Wysoki sufit, ceglane ściany, stalowe siatki i oświetlenie w stylu industrialnym – wszystko to sprawia, że panuje tu specyficzny klimat. Ale bez dwóch zdań w największym stopniu kolorytu nadają sportowe dodatki takie jak przepierzenia w kształcie piłkarskich bramek, gwizdki sędziowskie zwisające z żyrandoli, stadionowe krzesła barowe i drewniane stoliki z symbolami różnych dyscyplin. Bo chociaż w NINE’s Restaurant & Sports Bar niepodzielnie rządzi piłka nożna, wśród przedmiotów podarowanych Lewemu przez innych sportowców, dla których znalazło się miejsce znajdziemy też m.in. narty Kamila Stocha, rękawice Andrzeja Gołoty czy piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji

Metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza restauracji
Pracownia: 370 Studio
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Aleksandra Miszkurka
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!