Mieszkanie i biuro w jednym

Mieszkanie i biuro w jednym

Mieszkanie w centrum Poznania miało być idealnym miejscem do pracy oraz spędzania czasu wolnego. Stworzenia jego projektu podjęli się architekci z Atelier Starzak Strebicki.

Dwie strefy

Niemal 150-metrowy, bardzo dobrze oświetlony apartament w centrum Poznania powstał w efekcie połączenia dwóch mniejszych mieszkań. Głównym założeniem projektowym było wyraźne wydzielenie strefy mieszkalnej i strefy do pracy. Okazało się to możliwe głównie dzięki zamontowaniu systemu drzwi przesuwnych na całą wysokość pomieszczeń, które – w zależności od potrzeb – pozwalają wizualnie łączyć lub oddzielać od siebie poszczególne pomieszczenia.

Mieszkanie i biuro w jednym

Przestrzeń mieszkalna

W przestrzeni mieszkalnej, na którą składają się salon z aneksem kuchennym, sypialnia i łazienka z charakterystycznym przeszkleniem od strony kuchni, wykorzystano różne odcienie niebieskiego – ulubionego koloru inwestorów. Wykonana na zamówienie zabudowa powstała z drewnianej sklejki brzozowej pokrytej z obu stron laminatem HPL i granatowej lakierowanej płyty MDF. Odcienie błękitu znalazły się również na wspomnianych wyżej przesuwnych drzwiach i płytkach ceramicznych w łazience. Wnętrze w żadnym razie nie jest jednak chłodne – całość ociepla posadzka ze szczotkowanego drewna dębowego.

Mieszkanie i biuro w jednym

Przestrzeń do pracy

Przestrzeń do pracy, czyli studio fotograficzne z niewielkim schowkiem i oddzielną łazienką oraz gabinet, została utrzymana w głębokiej czerni. Kolor ten zastosowano zarówno na drewnianej podłodze, jak i ścianach. W łazience przylegającej do studia uderza za kontrastująca biel zestawiona ze srebrną armaturą i subtelnymi akcentami drewna (m.in. obramowanie szafki pod umywalką).

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie w centrum Poznania – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze mieszkania
Pracownia: Atelier Starzak Strebicki
Realizacja: 2019-2021
Lokalizacja: Poznań
Zdjęcia: Jakub Wittchen
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!