Bezpieczne podłogi

Bezpieczne podłogi

Podłogi w mokrych pomieszczeniach muszą spełniać szczególne wymagania w zakresie bezpieczeństwa, by zminimalizować ryzyku poślizgnięcia się i upadku korzystających nich osób.

Baseny, sale rehabilitacyjne czy szatnie sportowe – to miejsca, które stanowią szczególne wyzwanie dla architektów. Z jednej strony, przy kontakcie z wodą wzrasta ryzyko poślizgu, z drugiej utrudnione jest zachowanie odpowiedniej higieny. W takich sytuacjach znaleźć trzeba uniwersalne rozwiązania, które pozwolą wyeliminować oba problemy, których przyczyną jest wilgoć.

Podłogi muszą zapewniać komfort użytkowania, minimalizując ryzyko poślizgnięcia, zarówno w kontakcie z bosą stopą, jak i podeszwą buta, a także zapobiegać rozwojowi bakterii.

Rozwiązaniem może być wykładzina podłogowa Altro Aquarius, która powstała w efekcie trzyletnich prac badawczych. Dzięki najnowocześniejszej technologii, opartej na wieloletnim doświadczeniu producenta, podłoga pomyślnie przeszła wszystkie testy techniczne, sprawdzające właściwości antypoślizgowe zarówno w warunkach suchych jak i mokrych.

Wykładzina sprawdzi się we wszystkich miejscach, w których higiena i bezpieczeństwo odgrywają szczególną rolę. Zawiera ona bakteriostat hamujący wzrost bakterii gronkowca złocistego (MRSA) oraz innych mikroorganizmów. Dzięki temu, stanowią idealne rozwiązanie nie tylko dla takich miejsc jak baseny czy szatnie sportowe, ale również szpitale i domy opieki społecznej.

Dzięki technologii ułatwiającej utrzymanie czystości, wykładzina pozwalają również ograniczyć koszty związane z czyszczeniem i konserwacją w czasie całego okresu eksploatacji, zwłaszcza w porównaniu z posadzkami bez technologii poliuretanowej. Ponadto dzięki stosowanej technologii, czyszczenie podłóg jest bardzo łatwe, gdyż można je myć za pomocą zwykłych detergentów.

Bezpieczna podłoga jest elastyczna, dzięki czemu jej zginanie i łączenie podczas układania jest bardzo łatwe. Dodatkowo zgrzewanie ze sobą brzegów podłogi sprawia, że bakterie – i to dosłownie! – nie mają się gdzie ukryć. Idealnie nadaje się więc do montażu w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni, takich jak domowe łazienki lub sypialnie połączone z łazienką. Bardzo dobrze sprawdzi się również na dużych powierzeniach, np. basenach, szatniach sportowych, czy punktach rehabilitacyjnych, gdzie kluczowe jest bezpieczeństwo i higiena.

Szeroka paleta ciepłych pastelowych kolorów, zarówno z wielobarwnymi granulkami jak i jednolitych, sprawia, że wykładzina jest doskonałym wyborem dla osób szukających bezpiecznych i estetycznych rozwiązań również do domowej łazienki.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!