HOT

Niebanalne mieszkanie w Katowicach

Niebanalne mieszkanie w Katowicach

Mieszkanie znajduje się w Katowicach w dzielnicy o wdzięcznej nazwie Koszutka. Dominują w niej bloki z lat sześćdziesiątych XX wieku. Autorem projektu wnętrza jest studio bro.Kat. Projektanci zrobili bardzo wiele, aby zachować wcześniejszy klimat mieszkania i zaakceptować stare budownictwo. Mamy tutaj na myśli między innymi fakt, że odkuli tynki oraz odnowili stare parkiety. Konieczne było również wyburzenie niektórych ścian, aby mieszkanie stało się jeszcze bardziej przestronne i funkcjonalne.

Klimat lat sześćdziesiątych

W mieszkaniu na Koszutkach nie brakuje nawiązań do lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Dlatego zachowano w nim takie elementy jak parkiet, beton, czy żeliwne grzejniki. Projektanci wyburzyli ścianę i połączyli salon z kuchnią. Zamiast ściany między sypialnią a salonem jest teraz miętowa kotara. Pozwala ona jednocześnie na prywatność oraz na błyskawiczne powiększenie przestrzeni. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest również połączenie nowoczesnych mebli z antykami.

Niebanalne mieszkanie w Katowicach

Materiały zastosowane w projekcie

To wnętrze jest jednocześnie kontrastowe i harmonijne. Antyczne, ciepłe drewno bardzo ciekawie łączy się z czarnymi, nowoczesnymi meblami. W mieszkaniu znalazła się również nietypowa zabudowa kuchenna z blatem ze stali nierdzewnej. Kolejne czarne elementy w tej przestrzeni to listwy przypodłogowe, parapety czy nogi od stołów. Natomiast elegancji mieszkaniu dodają zloty kolor na lampach oraz na grzejnikach. Największym wyzwaniem dla architektów wnętrz był drewniany parkiet. Konieczne było połączenie nowej podłogi ze starą. Parkiet został zaolejowany na biało. Pozwoliło to uzyskać białą podłogę oraz ocalić naturalną strukturę drewna.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie na Koszutkach – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, mieszkanie
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Katowice, Koszutki, Polska
Pracownia:  studio bro.Kat.
Rok: 2020
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!