Nowa siedziba Raiffeisen Bank

Nowa siedziba Raiffeisen Bank

Potencjał warszawskiej Pragi po raz kolejny przyciągnął zagraniczną firmę. Raiffeisen Bank International AG wybrał na nową siedzibę swojego polskiego oddziału znajdujący się tam kompleks Monopol, stanowiący część Centrum Praskiego Koneser.

Otwarta przestrzeń biurowa

Powierzchnia biurowa wynajęta tu przez Raiffeisen Bank International liczy ponad 1300m2. W nowej siedzibie, oprócz obsługi bankowej, będą prowadzone czynności okołobankowe i bankassurance, a także usługi wsparcia chociażby w zakresie IT. Projektanci z pracowni Trzop Architekci opracowujący koncepcję wnętrza nie mieli wątpliwości: zadania te najlepiej pozwoli realizować otwarta przestrzeń biurowa.

Nowa siedziba Raiffeisen Bank

Nowocześnie i zielono

Nie znaczy to jednak, że w nowoczesnej przestrzeni zabrakło miejsc umożliwiających pracę zespołową i pomieszczeń do prowadzenia spotkań. Wręcz przeciwnie! Oprócz nich powstały także komfortowo wyposażona strefa relaksu, imponujący taras oraz otwarta kuchnia swoim wystrojem i wielkością przypominająca bardziej śródmiejską kawiarnię niż aneks biurowy. To przestrzeń będąca „sercem” biura, z której  pracownicy na pewno będą bardzo często korzystali. Co ciekawe, projektanci wykorzystali także ich pomysły. Na uwagę zasługują zwłaszcza oryginalny neon „Nice to MIT you” zamontowany w kuchni, który został zaprojektowany przez jedną z pracujących tu osób, czy drewniane stoliki w strefie wejściowej wykonane podczas warsztatów stolarskich zorganizowanych dla członków zespołu MIT Group Delivery Center.

We wnętrzu dominują klasyczne zestawienia: czerń zestawiona z bielą, odcieniami szarości, drewnem i betonem. Elegancki, nieco surowy styl przełamują elementy wyposażenia w wyrazistych kolorach takie jak sofy, fotele czy pufy. Na panujący klimat niebagatelny wpływ ma też naturalna zieleń, którą można uznać za znak rozpoznawczy pracowni Trzop Architekci. To dzięki niej wnętrze sprzyja zarówno kreatywności, jak i utrzymaniu koncentracji.

Nowa siedziba Raiffeisen Bank

Zrównoważone budownictwo

Inwestycja Monopol przy ul. Nieporęckiej, zrealizowana przez Grupę Liebrecht & wooD na terenie Warszawskiej Fabryki Wódek jest częścią Centrum Praskiego Koneser i została oddana do użytku w 2021 roku. Zrealizowano ją zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, czego dowodem są przyznane certyfikaty BREEAM Interim. W tym duchu zostało również zaprojektowane biuro Raiffeisen Bank International AG – MIT Group Delivery Center.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura 

Nowa siedziba Raiffeisen Bank International w Warszawie – metryczka projektu

Typ realizacji: powierzchnia biurowa/wnętrze komercyjne
Pracownia: Trzop Architekci
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: FOTOMOHITO
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!