Elegancki Hotel butikowy Villatoro

Elegancki Hotel butikowy Villatoro

Hotel butikowy znajduje się w zabytkowej willi w centrum Zgorzelca. Budynek został zrewitalizowany oraz zaadaptowany do nowych funkcji. Wnętrze hotelu butikowego jest niezwykle eleganckie. Uwagę zwracają w nim również wysokiej jakości, współczesne dodatki, na przykład oświetlenie. Za budynkiem hotelu znajdują się przestronny taras oraz oranżeria. Całość została zaprojektowana z zachowaniem historycznego charakteru budynku.

Wnętrza jak w pałacu

Może zacznijmy od jadalni dla gości hotelowych. W niej w oczy rzuca się jednocześnie kilka elementów. Jednak nie możemy tutaj powiedzieć o tym, że jej oto przeładowane, czy zbyt bogate. Pierwszym ciekawym elementem jest podłoga. Widać na niej parkiet, który przetrwał już wiele burz. Mimo to zachował się w doskonałym stanie i jest bardzo elegancki. Drugim elementem są ogromne, bogato zdobione okna, które znakomicie doświetlają przestrzeń. Trzeci element to stoły i krzesła. Stoły są wyjątkowo nowoczesne. Mają błyszczące blaty oraz okrągłe podstawy. Wokół nich stoją krzesła z welurowymi obiciami w różnych kolorach oraz złotymi nogami. Uzupełnieniem tej przestrzeni jest znajdujące się przy oknie pianino oraz nowoczesne złote lampy.

Elegancki Hotel butikowy Villatoro

Recepcja i hall

Recepcja jest naprawdę bardzo elegancja i mocno nawiązuje do stylu art deco. Mamy tutaj między innymi solidną drewnianą recepcję ozdobioną sztukaterią. Przy niej stoi krzesło (takie samo, jak w jadalni), na którym gość czekający na odebranie kluczy może sobie przysiąść.

Elegancki Hotel butikowy Villatoro

Nietypowe pokoje hotelowe

Pokoje hotelowe są kwintesencją elegancji i dobrego smaku. Jak w hotelu butikowym wszystkie są zupełnie inne. W jednym mamy intensywnie zieloną ścianę ze sztukaterią oraz podłogę w geometryczne wzory. Natomiast w innym dominują elementy w kolorze ciemnego drewna. Jeszcze w innym przeważają szarości, biele oraz błękity. Łączy je mimo wszystko niepowtarzalny styl oraz bardzo podobny wzór na podłogach. W takim pokoju hotelowym można się poczuć jak we własnym mieszkaniu. Nie ma nudy. Jest elegancja i prostota. Warto odwiedzić Zgorzelec, choćby dla tego jednego hotelu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu

Hotel jak za dawnych lat – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, hotel
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Zgorzelec, Polska
Pracownia: 370 STUDIO
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Jan 2022-03-10 17:23:07

Super wnetrza!!

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!