Minimalizm we wnętrzu

Minimalizm we wnętrzu

Przedstawiamy projekt wnętrza mieszkania o powierzchni 75m2 w Bielsku-Białej.

Klasyka i minimalizm

Mieszkanie znajduje się na parterze a połowę jego powierzchni zajmuje część dzienna z wyjściem na niewielki ogród. Na takim układzie bardzo zależało domownikom, stąd też zdecydowano się na wybór tego mieszkania.W całym mieszkaniu jest jednakowa podłoga, beton cienkowarstwowy w odcieniu jasnej szarości. Kolorystyka to głownie szare beże i wydzielony, ciemny obszar kuchni i przedpokoju. W holu zarówno sufit, ściany, drzwi jak i stolarka są wykonane w głębokiej czerni co sprawia, że wejście do mieszkania jest bardzo efektowne. Czerń rozjaśnia ukryte oświetlenie oraz spoty światła podkreślające usłojenie drewna zabudowy stolarki. Czarne drewno stolarki prowadzi nas do kuchni, którą urozmaica jasna wnęka wykończona wielkoformatowym spiekiem w kolorze trawertynu. W wsypie kuchennej wprowadzono ciekawy kolor, który w zależności od światła zmienia się od szarości po odcienie zgaszonej zieleni, ten odcień płyty przewija się również w łazience i sypialni.

Minimalizm we wnętrzu

Strefa dzienna

Strefa wypoczynkowa to głównie jasne meble i stonowana tapicerka. Gipsowe lamele w kolorze ścian to detale, które urozmaicają gładkie, pionowe powierzchnie. Kontrastujące stoliki kawowe i nowoczesny obraz nawiązują do strefy kuchennej. Sercem pomieszczenia jest drewniany stół i krzesła, jedyne meble wykonane w tym naturalnym materiale. Było to celowe zamierzenie, stół jako miejsce spotkań nie tylko z gośćmi ale także samymi domownikami, zachęcające do przebywania w tym miejscu.

Minimalizm we wnętrzu

Neutralne barwy

Sypialnia ,poza ciemną szafą, w całości jest stworzona w neutralnych, spokojnych barwach. Wszystkie odcienie materiałów są do siebie dobrane tak aby różniły się od siebie nie kolorem a strukturą materiału, podobnie jak to ma miejsce w holu wejściowym.

Kontynuację minimalistycznego stylu znajdziemy również w łazience. Tutaj spotkamy wszystkie materiały użyte w całym mieszkaniu. Uwagę przykuwa ciemna umywalka wkomponowana w szafkę wiszącą z czarnym, kompaktowym blatem. Duże formaty takich samych płytek gresowych powiększają łazienkę, tyczy się to również lustra z ukrytą szafką na kosmetyki. Szyba prysznicowa z ukrytymi profilami i baterie ze stali nierdzewnej to detale, które uzupełniają wykończenie i wygląd łazienki.

Mieszkanie mimo minimalistycznych, prostych form oraz betonowej podłogi nie sprawia chłodnego wrażenia. Dzięki ciepłym odcieniom szarości, ciekawym strukturom materiałów oraz oświetleniu o wąskim i ciepłym strumieniu światła pomieszczenia stają przytulne i co najważniejsze ponadczasowe.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Pracownia/Materiał: TIKA DESIGN

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!