Mieszkanie w stylu modern classic

Mieszkanie w stylu modern classic

Jak urządzić dom, aby prezentował się luksusowo? Bardzo ważne jest dopasowanie wystroju do gustu i potrzeb domowników. Często występuje też konieczność zamówienia mebli na wymiar. Opisywany przez nas apartament w Luksemburgu naprawdę robi piorunujące wrażenie. Został zaprojektowany przez architekta Krystiana Motyla z pracowni Studio Motyl. Chociaż przestrzeń mieszkania jest podzielona na funkcjonalne strefy, to trudno ocenić, gdzie przebiegają ich granice. Wszystko dzięki zabudowie, która sprawia, że wnętrza są ze sobą spójne.

Czym charakteryzuje się styl modern classic?

Modern classic to niezwykle eleganckie połączenie klasyki z nowoczesnością. Nie są to wnętrze, ani przeładowane dekoracjami, ani chłodne i minimalistyczne. Jednym z ciekawszych patentów zastosowanych w tym projekcie architektonicznym jest połączenie kuchni z salonem. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na to, że identyczne frezowanie występuje na fornirowanych drzwiach szaf oraz na lakierowanych na biało szafkach. W ten przestrzeni znajduje się również otwarty regał i wyspa kuchenna w tym samym kolorze. Wyspa kuchenna dodatkowo oddziela przestrzeń przeznaczoną do wypoczynku od aneksu kuchennego. Blaty zostały wykonane z różnych materiałów. Jasny został zrobiony ze spieku o motywie satuario, który fantastycznie nawiązuje do szafek wiszących w kuchni. Natomiast ciemny blat został wyprodukowany z kamienia negresco i koresponduje z wysoką zabudową kuchenną.

Mieszkanie w stylu modern classic

Najważniejszy materiał to drewno

W tych wnętrzach najważniejsze jest drewno. Fornir dębowy występuje nie tylko na frontacg szaf i na regałach. Tym materiałem wykończono również część ściany w strefie wypoczynkowej. Drewno bardzo skutecznie ociepla wnętrze. Dzięki temu jest tutaj luksusowo, ale nie zimno.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu

Luksus w Luksemburgu – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, apartament
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Luksemburg
Pracownia: Studio Motyl
Projektant: Krystian Motyl
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!