Czarno-białe wnętrze domu

Czarno-białe wnętrze domu

Minimalizm i wybór najprostszych rozwiązań, dzięki którym udało się ocieplić majestatyczne czarno-białe wnętrze, powodują, że obok aranżacji dwupoziomowego domu w Elizówce nie sposób przejść obojętnie.

Minimalistyczna konsekwencja

Inwestorzy od samego początku byli zwolennikami wnętrza w duchu minimalizmu, w którym pierwsze skrzypce zagra czerń. Zależało im również na wyraźnym oddzieleniu strefy dziennej od strefy prywatnej. Takiemu podziałowi sprzyjał zresztą fakt, że do dyspozycji było również piętro. Projekt pracowni 081 zakładał następujący układ funkcjonalny: otwarta strefa dzienna na parterze składająca się ze strefy wejściowej z WC, kuchni, jadalni i salonu oraz prywatne pomieszczenia (łazienki, sypialnie, garderoby) na piętrze.

Czarno-białe wnętrze domu

Stonowana surowość parteru

Otwarta klatka schodowa prowadzi wprost do kuchni, w której dominują proste linie czarnej zabudowy ocieplonej jasnym drewnem na podłodze, schodach i w dolnej części dużej wyspy kuchennej. W salonie czerń i biel na ścianach, spośród których jedna została specjalnie przygotowana pod projektor, klasycznie ze sobą kontrastują. Przeciwwaga kolorów doskonale widoczna jest także na nielicznych, nowoczesnych dodatkach takich jak oświetlenie i doniczki.

Za surowy klimat parteru w dużej mierze odpowiada betonowy sufit, który sam w sobie stanowi oryginalny akcent w nowoczesnej aranżacji. Przeciwwagą dla niego – poza wspomnianym wyżej drewnem – stanowią rośliny doniczkowe i szary odcień komfortowego narożnika oraz dywanu w salonie.

Czarno-białe wnętrze domu

Wizualna spójność

Na piętro wchodzi się po schodach z niezwykle charakterystyczną ażurową obudową. W sypialniach, garderobach i łazienkach powtarzają się zestawienia kolorystyczne znane ze strefy dziennej. Poza wizualną spójnością uwagę przykuwają tu nietypowe rozwiązania aranżacyjne. Jednym z nich jest chociażby zabudowa łóżka płynnie przechodząca w ścianę, która pełni jednocześnie rolę zagłówka. W powstałej w ten sposób bryle mieszczą się dwa przejścia – do łazienki i do garderoby.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Czarno-białe wnętrze domu w Elizówce – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze domu jednorodzinnego
Pracownia: 081 architekci
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Elizówka
Zdjęcia: Rafał Chojnacki
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!