Bistro Grono w Poznaniu z przyjazną atmosferą

Bistro Grono w Poznaniu z przyjazną atmosferą

Bistro Grono znajduje się w Poznaniu i ma w swojej karcie potrawy z różnych stron świata. Lokalizacja w odnowionej kamienicy, neony oraz ogródek, wręcz zapraszają do tego, żeby tutaj zajrzeć. Bistro Grono jest prowadzone przez grupę przyjaciół. Jego wnętrze zaprojektowała architektka Agnieszka Szalbierz z Szalbierz Design.

Inspiracja i cel projektu

Wnętrze bistro jest przytulne i zachęcające do zostania tutaj na dłużej. W projekcie wykorzystano ciepłą paletę barw. Pomieszczenia skutecznie ocieplają białe ściany i w tym samym kolorze cegły. Kolejne ciekawe elementy to  sufit z białej blachy falowanej oraz meble stalowe. Układ przestrzenny został zmieniony w taki sposób, aby w Bistro Grono znalazło się miejsce na bardzo duży stół. Pozostałe elementy we wnętrzu to bar, lada z chłodziarką, regał z winami oraz stoliki i miejsca do siedzenia. Są to nie tylko krzesła, ale również wygodne siedziska z wygodnymi oparciami.

Bistro Grono w Poznaniu z przyjazną atmosferą

Zastosowane w projekcie materiały

W Bistro Grono są same ponadczasowe materiały, zgodne z filozofią zero waste. Ściana za barem została zrobiona z prawdziwego kontenera. Blat przy barze jest z naturalnego granitu. Natomiast blat dużego stołu jest drewniany. Nie brakuje w tym projekcie również cegieł w kolorach białym oraz czarnym. Dużo jest też kolorów ziemi, w szczególności różnych odcieni brązu.

Bistro Grono w Poznaniu z przyjazną atmosferą

Niebanalne oświetlenie

Lampy w Bistro Grono są naprawdę zachwycające. Nad dużym stołem wiszą ażurowe lampy w stylu boho. Tuż przy wejściu mamy białe lampy wiszące o prostym kształcie, zaś nad siedziskami - płaskie o okrągłym kształcie. Są one bardzo nowoczesne. W ogóle, w całym tym projekcie można dostrzec prawdziwą mieszankę stylów. Jednak są one połączone w taki sposób, że świetnie się ze sobą komponują. Uzupełnieniem oświetlenia i jednocześnie niepowtarzalną dekoracją są neony. Jeden jest przy miejscach do siedzenia, a drugi przy wspólnym stole. Neony tworzą napisy w języku angielskim, które wprowadzają przytulną atmosferę.

W przeciwieństwie do wielu restauracji w Polsce, Bistro Grono, nie przyciąga nowoczesnością, ani elegancją. Za to zachwyca czymś, co zawsze będzie sprawiało radość gościom. Niebanalnym wystrojem, ponadczasowymi materiałami, przytulną atmosferą. Nowoczesne trendy przeminą, a w takim miejscu zawsze miło będzie się spotkać z przyjaciółmi i zjeść coś pysznego.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza bistro

Przytulne bistro w Poznaniu – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze publiczne, bistro
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Polska, Poznań
Pracownia: Szalbierz Design
Zespół projektowy: Agnieszka Szalbierz
Zdjęcia: Shinestudio Interior Maja Musznicka
Projektowana powierzchnia: 72,02 m²
Projekt: 2019
Realizacja: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!