Nowoczesna i przytulna przestrzeń

Nowoczesna i przytulna przestrzeń

Ten apartament mimo że znajduje się w centrum Warszawy jest prawdziwą oazą spokoju. Aranżację wnętrza wykonało studio Miśkiewicz Design prowadzone przez architekt Magdalenę Miśkiewicz. Natomiast głównym architektem był Gabriela Radwanowska.

Założenia projektu

Właściciele na co dzień nie mieszkają w tym apartamencie. Miało to być mieszkanie, w którym w razie czego, mogą zanocować przez noc, czy dwie. Najważniejszym założeniem było stworzenie w nim przytulnej i domowej atmosfery. Udało się to osiągnąć dzięki prostym formom i naturalnym materiałom. Dominują tutaj tak ostatnio modne i sprzyjające odpoczynkowi kolory ziemi.

W apartamencie znajdują się salon z aneksem kuchennym, łazienka, sypialnia i pokój dla dzieci.

Nowoczesna i przytulna przestrzeń

Przytulny salon z aneksem kuchennym

Najpierw wchodzi się do korytarza, następnie do kuchni, a na samym końcu do salonu. W salonie bardzo ciekawym elementem jest ściana obłożona okładziną z forniru. Taki sam materiał wykorzystano na frontach górnych szafek w aneksie kuchennym. Przy ścianie znalazł się stół jadalniany z krzesłami w stylu lat 60 -tych. Wszystkie meble w tej przestrzeni wyglądają wyjątkowo lekko. Aby to potwierdzić wystarczy spojrzeć na przykład na stół, ażurowy regał z metalu. Przytulności salonowi z pewnością dodaje wyjątkowo komfortowa sofa. Za nią znajduje się ryflowana tapeta w odcieniach beżu. Ważnym elementem całego projektu jest designerskie oświetlenie. Bardzo wyróżniają się między innymi lampy z ażurowymi abażurami. Niby industralne, metalowe, a jednak ciepłe.

Nowoczesna i przytulna przestrzeń

Kobieca sypialnia

Całkowitym przeciwieństwem trochę industrialnego aneksu kuchennego i salonu jest sypialnia. Tutaj w oczy rzuca się różowy, pastelowy kolor połączony z bielą i szarościami. Większość kobiet będzie się czuła w takiej przestrzeni rewelacyjnie. W sypialni mamy szafę oraz bardzo ciekawy regał otaczający łóżko. Został skomponowany w taki sposób, aby zawsze można było sięgnąć wieczorem lub rano po książkę i odłożyć ją na półkę.

Pokój dziecięcy – pochwała prostoty

W pokoju dla dziecka dominuje biel i szarość. Jest nowocześnie i jednocześnie skandynawsko. Elementem wyróżniającym się jest czarno-żółta mapa świata na ścianie. Pokój zachęca do nauki oraz do odpoczynku.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Przytulne mieszkanie ze współczesnymi akcentami- metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, mieszkanie
Projekt: studio Miśkiewicz Design
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Zdjęcia: Łukasz Zandecki
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!