Wnętrze w odcieniach szarości

Wnętrze w odcieniach szarości

90-metrowy apartament na krakowskim osiedlu Prądnik Czerwony to oaza komfortu i harmonii, w której prym wiodą biele i szarości zestawione z odcieniami naturalnego drewna. Dopełnienie tej niezwykle przemyślanej aranżacji stanowią materiały wykończeniowe najwyższej jakości.

Wielka zmiana

Początkowo inwestorzy, którzy kupili mieszkanie na rynku wtórnym, chcieli lekko zmienić je tak, by sprzyjało odpoczynkowi po powrocie z pracy. Ponieważ wręcz uwielbiają nowoczesny minimalizm, szybko stało się jasne, w jakim kierunku będzie zmierzał klimat realizacji. Współpraca z Ewą ze Studia Projektowego Grid zakończyła się tym, że „z dawnego wnętrza została tylko drewniana podłoga”.

Wnętrze w odcieniach szarości

Szarość i biel

Do przestrzeni dziennej prowadzi długi hol. Zastosowane tu materiały wykończeniowe odznaczają się wysoką trwałością. Tynk imitujący beton na ścianach i drzwiach jest mocnym akcentem, który już od wejścia nadaje wnętrzu industrialny charakter. Wpisują się w niego też czarne klamki i białe fronty meblowe, znakomicie współgrające z panującą wokół surowością.

W salonie z aneksem kuchennym uwagę od razu przykuwają szare spieki kwarcowe na blacie i ścianach. Wielkoformatowe płyty są odporne na uszkodzenia. Podobnie jak miało to miejsce w holu, odcienie szarości komponują się tu z białymi frontami. Duża lodówka została umieszczona w zabudowie będącej przedłużeniem ściany szaf wnękowych w holu.

Szarości są obecne również w sypialni. Widać je chociażby, kiedy spojrzymy na tapicerowany zagłówek łóżka. A szafa? Oczywiście, jest biała, ale tym razem z czarnymi uchwytami, które korespondują z kolorem lampek nocnych. Uzupełnienie aranżacji stanowią szafki i niewielkie biurko z naturalnego drewna.

Połączenie szarości i bieli dominuje także w łazience. Zlew i szafki pod nim świetnie prezentują się na tle wielkoformatowego szarego gresu. Rolę wyrazistego detalu pełni z kolei czarna armatura.

Wnętrze w odcieniach szarości

Designerskie dodatki

Szczególne miejsce w apartamencie zajmują pamiątki przywożone przez właścicieli z wojaży po świecie. Każdą z nich można z powodzeniem uznać za nietypowy element wzbogacający aranżację. W salonie wrażenie robią designerskie lampy, ale też nie sposób nie zwrócić uwagi na przepiękne pikowane siedziska krzeseł. Inne subtelne dodatki to m.in. dekoracyjne poduszki i lejące zasłony.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Wnętrze w odcieniach szarości – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze mieszkania
Pracownia: Studio Projektowe Grid
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Kraków
Zdjęcia: Szymon Konik, Norbert Adamowicz
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!