Mieszkanie na poddaszu w odcieniach błękitu

Mieszkanie na poddaszu w odcieniach błękitu

Mieszkanie na poddaszu dla czteroosobowej rodziny, mieszczące się w kamienicy na Opolskiej Pasiece, to przykład niezwykle subtelnej, nowoczesnej aranżacji, której wspólnym mianownikiem jest funkcjonalność połączona z estetyczną harmonią.

Otwarta przestrzeń

W 130-metrowym mieszkaniu w kamienicy w Opolu główne aranżacyjne wyzwanie stanowiły – jak to zwykle bywa na poddaszach – skosy. Żeby uzyskać dodatkową przestrzeń, Agata Chomiak i Maciej Ferenc z pracowni FABRYK-ART zdecydowali się wyburzyć ściany między salonem, kuchnią i jadalnią. W ten sposób, poza dodatkowym pomieszczeniem, powstała całkowicie otwarta i funkcjonalna strefa dzienna. Na nowo zorganizowana przestrzeń miała sprzyjać nie tylko realizowaniu pasji, ale także sprzyjać odpoczynkowi i relaksowi.

Zmiana układu przestrzennego pozwoliła wygospodarować w mieszkaniu miejsce, jakiego potrzebował każdy z członków rodziny. Ich oczekiwania spełniły oddzielne pokoje dla dzieci i sypialnia z garderobą dla rodziców.

Mieszkanie na poddaszu w odcieniach błękitu

Subtelny błękit

Bohaterem aranżacji bez dwóch zdań jest subtelny pastelowy odcień błękitu pojawiający się na kuchennych frontach, witrynie w jadalni czy łazienkowych szafkach. Zestawienie go z piaskowym beżem i bielą oraz naturalnymi materiałami takimi jak drewno na podłogach czy cegła na ścianie w korytarzu i w łazience przynosi wyważony efekt i nadaje wnętrzu spójności.

Mieszkanie na poddaszu w odcieniach błękitu

Rola światła

Ze względu na liczne skosy dochodzące niemal do szczytu dachu zainstalowanie w niektórych pomieszczeniach oświetlenia natynkowego okazało się problematyczne. Tam, gdzie było to niemożliwe, zastąpiły je reflektory LED na szynoprzewodach ze sterowalnymi oprawami zamontowane na poziomych belkach. W łazience architekci zdecydowali się natomiast na oprawy wpuszczane, a do strefy SPA wybrali kinkiety z mlecznego szkła w kształcie tuby, które zostały umieszczone po obu stronach lustra.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza na poddaszu

Mieszkanie na poddaszu w Opolu – metryczka projektu

 Typ realizacji: projekt wnętrza mieszkania
Pracownia: FABRYK-ART
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Opole
Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!