Nowe wnętrze oddziału PKO BP

Nowe wnętrze oddziału PKO BP

19 oddział PKO BP w Łodzi, otwarty w ramach projektu PKO Koncept w kompleksie „Brama Miasta”, to miejsce, w którym bankowość detaliczna zyskała zupełnie nowy wymiar. Potencjał nowych technologii zaprezentowano tu w nowoczesnej przestrzeni biurowej, w otoczeniu strefy chilloutu rodem z… galerii sztuki.

Uniwersalna przestrzeń

Założeniem PKO BP jest stworzenie z oddziałów miejsc jednocześnie spełniających wiele potrzeb klienta – począwszy od sprzedaży produktów finansowych, doradztwa, edukacji, a skończywszy na pomocy przy korzystaniu ze zdalnych kanałów bankowości. Taka przestrzeń musi mieć uniwersalny charakter. I właśnie na nadaniu go skupili się projektanci z pracowni Trzop Architekci. Lokalizacja podpowiadała jedno: w takim miejscu nie mogło zabraknąć nawiązania do klimatu Łodzi Fabrycznej. Tak powstało zachwycające wnętrze w stylu industrialnym.

Wnętrze nowego oddziału PKO BP

Strefy obsługi i… sztuki

Tradycyjna obsługa bankowa powoli staje się reliktem przeszłości, a łódzki oddział PKO BP zdaje się być potwierdzeniem tej reguły, dlatego przestrzeń trzeba było odpowiednio dostosować do zmieniających się potrzeb klientów. W placówce wydzielono kilka stref: miejsce spotkań z doradcami, strefę samoobsługowo-edukacyjną, kącik dla dzieci czy specjalna antresola do prowadzenia rozmów biznesowych. Dodatkowo strefa obsługi i strefa spotkań zostały połączone z niewielką galerią, w której prezentowane są prace młodych artystów z ASP w Łodzi.

Wnętrze nowego oddziału PKO BP

Wnętrze w stylu loft

Elementy wyposażenia, takie jak drewniane krzesła i stoły czy nowoczesne ekrany, zostały skomponowane z tak wszechobecną w industrialnej architekturze Łodzi cegłą na ścianie, widocznymi fragmentami instalacji, naturalną zielenią i starannie dobranymi detalami (np. charakterystycznymi szklanymi lampami). Typowo loftowe są też zestawienia kolorystyczne głębokiej czerni, beżu i naturalnych odcieni drewna.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza oddziału PKO BP

Oddział 19 PKO BP – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze komercyjne
Pracownia: Trzop Architekci
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Łódź
Zdjęcia: Magia Migawki Beata Kowalska
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!