Leśny dom na Bielanach

Leśny dom na Bielanach

Projektanci z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL podjęli się zaprojektowania gotowego domu na Bielanach. W jego wnętrzu dominuje biel i drewno. Aby nie było monotonnie w pomieszczeniach można znaleźć również kolorowe lub czarne akcenty. Jak wyglądają poszczególne pomieszczenia?

Dom wychodzący na las

Dom sprawia wrażenie spójności z otaczającą go przyrodą. Został postawiony wśród brzóz i sosen. Drewniane elementy znajdują się zarówno w samych wnętrzach, jak i na elewacji, czy na tarasie.

Układ przestrzenny

Na dole domu jest salon, kuchnia z jadalnią oraz sypialnia z łazienką, jak również garderoba, gabinet i łazienka dla gości. Na górze są pokoje dwóch nastoletnich córek rozdzielone łazienką i pokojem gościnnym, siłownia i taras.

Leśny dom na Bielanach

Poszczególne wnętrza domu

Dominujące materiały we wszystkich pomieszczeniach to grafit, czerń i drewno. Widać to na przykład w kuchni, która została oddzielona od części dziennej drewnianym przepierzeniem. Takie samo deskowanie znajduje się na suficie w siłowni. We wnętrzach nie brakuje również elementów liniowych, które wprowadzają do nich harmonię. Jednym z nich jest na przykład czarna ramka kabiny prysznicowej i wokół mozaiki w łazience.

Jedna, harmonijna przestrzeń

Salon, jadalnia i kuchnia są ze sobą bardzo spójne. Znajduje się w nich ogromna przeszklona ściana, która daje bardzo ładny widok na ogród. To nowoczesne wnętrze skutecznie ocieplają puszysty dywan, tapicerowane krzesła, poduszki i lampy w kolorze złota. Bardzo ciekawie kontrastują one ze wszystkimi drewnianymi elementami. Kuchnia jest grafitowa. Stoją z niej przeszklone witryny. Szkło w takim samym dymnym kolorze, znajduje się również w drzwiach do łazienki oraz do sypialni.

Leśny dom na Bielanach

Przytulna sypialnia

Każdy, kto kocha przyrodę chciałby się obudzić właśnie w takiej sypialni. Pierwszym, co rzuca się w oczy są dwie przeszkolone ściany. Można z nich zobaczyć las, tuż po przebudzeniu. W sypialni znajdują się również drewniana szafa, regały na książki i wygodne łóżko. Całość dopełnia przepiękny obraz pokazujący lecące ptaki. Dla wygody domowników obok sypialni znalazła się łazienka z wanną. Również jest w niej mnóstwo drewna, które zostało przełamane fantastyczną tapetą z motywami roślinnymi.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Dom w lesie na Bielanach – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, dom
Projekt: 81.WAW.PL
Lokalizacja: Bielany, Warszawa, Polska
Zdjęcia: Budzik Studio
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!