Mieszkanie pełne drewna i naturalnych barw

Mieszkanie pełne drewna i naturalnych barw

Bardzo nowoczesnym mieszkaniom nie możemy odmówić funkcjonalności. Często są również estetyczne. Jednak, gdy postawimy funkcjonalność na pierwszym miejscu, to mieszkanie może stać się nieprzytulne. Z pewnością nie możemy tego powiedzieć o wnętrzu na Osiedlu Garnizon. Tutaj praktyczność doskonale łączy się z przytulnym klimatem w duchu vintage.

Kuchnia w kolorach ziemi

Musimy przyznać, że kuchnia w tym projekcie jest bardzo nietypowa. Znajdują się w niej meble na wymiar o prostych kształtach wykonane z drewna. Aby inwestor mógł z niej korzystać bez obaw, to drewno zostało dodatkowo zabezpieczone. Z drewnianymi szafkami świetnie kontrastuje jasny blat i przestrzeń między szafkami wypełniona materiałem typu konglomerat, który ma betonowy rysunek. Taki sam materiał znajduje się na blacie kuchennym.

Natomiast za częścią zabudowy kuchennej z płytą do gotowania, projektantka zastosowała naprawdę niecodzienne rozwiązanie, jakim jest drewniana palisada. W tym przypadku drewno również zostało dodatkowo zabezpieczone przed parą i tłuszczem.  Trzeba przyznać, że palisada sprawia, że drewniana kuchnia staje się jeszcze przytulniejsza.

Obok szafek kuchennych znajduje się drewniany stół, na czarnej stalowej nodze. Otaczają go krzesła w stylu vintage o klasycznej konstrukcji. Są to tak zwane ,krzesła Kennediego’ Hansa Wegnera o wykończeniu orzechowym z siedziskami z czarnej skóry. Nad stołem uwagę zwraca również okrągły plafon wykończony drewnianym obramowaniem. Kuchnię z salonem łączy regał TV robiony na wymiar. Wprowadza on do salonu zupełnie inne kolory (biel, złoto). W salonie nad kanapą znajduje się obraz Edwarda Dwurnika w kolorach ziemi nawiązujący do tematyki miejskiej.

Mieszkanie pełne drewna i naturalnych barw

Łazienka w brązach

Łazienka jest na tyle przestronna, że zmieścił się w niej duży prysznic oraz szafka na dwie umywalki. Nad nimi wisi lustro w miedzianej ramie. Armatura w łazience również jest w kolorze szczotkowanej miedzi. Uwagę zwraca mozaika w kolorach szarości oddzielająca prysznic od pozostałej części łazienki.

Sypialnia w odcieniu butelkowej zieleni

Butelkowa zieleń jest bardzo modna w ostatnim czasie. Mogłoby się wydawać, że jest to kolor przytłaczający. Okazuje się, że nie, jeżeli zostanie połączony z drewnem. Tutaj w sypialni mamy drewniane łóżko, toaletkę, siedzisko przy oknie oraz szafkę nocną. W kolorze drewna są również panele. Natomiast kolor zielony znajduje się na dolnej części ścian na sztukateriach, na zagłówku łóżka oraz na tapecie. Całość jest niezwykle kobieca, a przy tym wyrazista. Dodatkiem do pomieszczenia są lampy w kolorze bieli.

Zobacz galerię zdjęc wnętrza mieszkania

Mieszkanie pełne drewna - metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, mieszkanie
Projekt: Magma Pracownia Projektowania Wnętrz
Projektant: Magdalena Bielicka, Maria Zrzelska- Pawlak
Lokalizacja: Gdańsk
Zdjęcia: Hania Połczyńska / Kroniki
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Ela 2023-08-01 09:54:42

Drewno przepięknie podkreśla charakter mieszkania. Widziałam podobne projekty na https://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-mieszkania-online

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!