Interesujące połączenie kultur

Interesujące połączenie kultur

Hotel Ibis Styles Sarajevo działa od 2019 roku. Powstał specjalnie dla turystów, którzy odwiedzają Sarajewo. Projekt wnętrza został opracowany przez studio MIXD. Motywem przewodnim jest olimpiada zimowa z 1984 roku. Wszyscy mieszkańcy stolicy Bośni bardzo dobrze ją wspominają.

Harmonijne połączenie teraźniejszości i przeszłości

W hotelu znajdują się łącznie 192 pokoje. Hotel powstał z połączenia starej części z nowo dobudowaną. W projekcie uwzględniono bardzo wiele odniesień do stolicy Bośni. Przede wszystkim do jej historii, architektury oraz rzemiosła. W ten sposób projektantom udało się znakomicie oddać atmosferę tego miasta, w którym spotykają się różne kultury.

Zastosowane w projekcie materiały

W projekcie zachowano bardzo wiele surowych  elementów takich jak na przykład: instalacje, betonowe ściany. Dodano do nich drewniane boazerię, kolorowe i wzorzyste wełniane dywany tkane przez lokalnych tkaczy.

W lobby znajduje się szisza bar Chill Cafe. Został on wyłożony barwnymi kobiercami, a jego pozostałe elementy wykonali lokalni rzemieślnicy. Są to między innymi w ręcznie tkane kilimy oraz wyeksponowane na ścianach w restauracji kutych z metalu tace.

Interesujące połączenie kultur

Pozostałe części projektu

Na parterze znajduje się lobby z recepcją i restauracją oraz lounge bar. Natomiast na poziomie -1 jest strefa spa z basenami i saunami. W tym niecodziennym hotelu mieści się również restauracja a`la carte. Dominują w niej jasne, wręcz zimne kolory. Warto zwrócić uwagę również na  murale Karola Banacha, które nawiązują do motywu przewodniego projektu. W restauracji siedziska w dużym stopniu zastąpiły stare gondole z wyciągu narciarskiego.

Pewnie zadajesz sobie teraz pytanie, czy warto tu przyjechać i czy można się dobrze czuć w takim miejscu? Tak, jak najbardziej. Przede wszystkim dlatego, że jest ono przytulne, kolorowe i jednocześnie eleganckie. Każdego dnia możesz odkryć w tym hotelu coś ciekawego, na przykład huśtawkę, czy maskotkę olimpijską. Na pewno w tym miejscu możesz odpocząć.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu

Olimpijskie klimaty – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze publiczne, hotel
Marka: ibis Styles, Accor Hotels
Projekt: MIXD
Zespół projektowy: Piotr Kalinowski, Katarzyna Majer-Hola, Joanna Mazurek, Paweł Panek, Agnieszka Kaczara, Agata Motyka
Murale: Karol Banach
Lokalizacja: Sarajewo
Zdjęcia: Pion Studio
Rok: 2019
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!