Neobarokowa kamienica i paryski look

Neobarokowa kamienica i paryski look

Na Alejach Ujazdowskich stoi sobie neobarokowa kamienica. Nie byłoby w niej niczego zaskakującego, gdyby nie jej wnętrze. Na 110 metrach kwadratowych powstała aranżacja w stylu eklektycznym z elementami sztuki współczesnej. Odpowiedzialny za jej stworzenie jest Piotr Łucyan z pracowni Art’Up Interiors.

Założenia projektu

Najważniejszy był tutaj szacunek dla zabytkowej kamienicy. Projektantowi zależało na tym, żeby do tego wnętrza wprowadzić nowoczesny eklektyzm, a nie stworzyć muzeum. Właśnie dlatego w kamienicy znalazły się współczesne meble, obrazy, rzeźby, dodatki. Z pierwotnego wystroju pozostały sztukaterie na ścianach. Odnowiono je na tyle, na ile było to możliwe. Dodatkowo zrekonstruowano pierwotne drzwi wejściowe. Na podłogach położono parkiety taflowe z zachwycającym wzorem wykończonym gładką bordiurą.

Neobarokowa kamienica i paryski look

Jak wyglądają pomieszczenia?

We wszystkich wnętrzach pięknie komponują się ze sobą elementy historyczne i współczesne. W salonie mamy kominek elektryczny z bardzo dekoracyjnym kamiennym portalem, który nawiązuje do neobarokowej stylistyki całej kamienicy. W tym pomieszczeniu w oczy rzuca się również szyna podciągu pomalowana na biało. Otworzyła ona salon na jadalnię.

Ciekawym akcentem w tym projekcie są meble tworzące strefę wypoczynkową. Jednym z nich jest komfortowa kanapa, która kiedyś stała w mieszkaniu inwestora. Wzrok przyciąga też wspaniały stolik kawowy z blatem z trawertynu, stojący na wykonanych z orzecha tubach. Stolik był robiony na zamówienie. Pod sufitem wisi lampa zaprojektowana przez Zahę Hadid.

Neobarokowa kamienica i paryski look

Kuchnia i jadalnia

Owalny stół w bardzo ciekawy sposób łączy kuchnię z jadalnią. W tym meblu zachwyca blat z czarnego marmuru. Nad stołem znalazła się lampa w stylu minimalistycznym. W kuchni dolne szafki mają fronty z orzecha, a górne ryflowane. Na ścianie znalazł się dekoracyjny spiek kwarcowy. 

Niepowtarzalny gabinet

W celu oddzielenia gabinetu od salonu wprowadzono szklaną ścianę. Na ścianie gabinetu znajduje się abstrakcja autorstwa Dakoty Doroty Pawiłowskiej, zrealizowany na specjalne zamówienie inwestora. Ciekawym akcentem w gabinecie jest minimalistyczna komoda z figurkami. Dzięki temu wnętrze jest jedyne w swoim rodzaju.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Kamienica jak z Paryża – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, mieszkanie
Projekt: Art’Up Interiors
Projektant: Piotr Łucyan
Lokalizacja: Warszawa, Aleje Ujazdowskie
Zdjęcia: Mateusz Kowalik / Archinea
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!