Komfortowy apartament – tu rządzi design!

Komfortowy apartament – tu rządzi design!

140-metrowy apartament w Warszawie miał zostać urządzony funkcjonalnie i z polotem. Stworzenia niebanalnego projektu podjął się Piotr Łucyan – właściciel pracowni Art’Up Interiors, któremu klient dał (prawie) wolną rękę.

Sprecyzowane wymagania

Nietuzinkowe wnętrze powstało, by spełnić oczekiwania „wymagającego singla z fantazją” – uwielbiającego spotkania z ludźmi miłośnika muzyki, kina i designu. Oprócz przestrzeni do przyjmowania gości inwestor potrzebował sporo miejsca na bibliotekę i garderobę. Zależało mu również na oddzieleniu strefy dziennej od prywatnej i wykorzystaniu ciemnej płyty MDF w kuchni. Kreatywny projekt warszawskiego apartamentu jest również doskonałym ukazaniem istotnej roli, jaką w percepcji aranżacji odgrywają emocje. To wnętrze bez dwóch zdań jest ich pełne.

Komfortowy apartament – tu rządzi design!

Elektryzująca strefa dzienna

W otwartym salonie, połączonym z jadalnią i aneksem kuchennym, stanęły wygodne kanapy, a obok nich – dwa stoliki kawowe z kamiennym blatem. Aranżacyjnym bohaterem bezapelacyjnie jest tu jednak oryginalny regał z designerskimi lampami, osobiście zaprojektowany przez Piotra Łucyana. Znalazło się na nim zarówno miejsce na książki, jak i… barek ukryty w jednej z szafek.

Fronty kuchenne zostały wykonane z półmatowej, antracytowej płyty MDF, znakomicie komponującej się zresztą z granitowym, szczotkowanym i satynowym blatem. Tuż nad wyspą, podobnie jak nad stołem w jadalni, zawisły lampy, które zachwycają formą i kształtem. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazało się jednak przełamanie monochromatycznego wnętrza wyrazistym akcentem w postaci kolorowej mozaiki na kuchennej ścianie. Prawdziwa wizualna uczta.

W strefie dziennej nie zabrakło też nawiązania do koncepcji biophilic design, opisującej ludzką potrzebę kontaktu z naturą i jej wpływ na nasze zdrowie i codzienne samopoczucie. Zieleń „zaproszona” do wnętrza mocno je ożywiła, a jednocześnie pomogła stworzyć warunki idealne do odpoczynku i relaksu.

Komfortowy apartament – tu rządzi design!

Cenna prywatność

Strefa prywatna znajduje się na końcu korytarza w kształcie litery T wyłożonego fornirem z orzecha amerykańskiego – dokładnie po przeciwległej stronie strefy dziennej. Do garderoby i prywatnej łazienki można przejść wyłącznie z sypialni właściciela, a to zdecydowanie podkreśla ich odrębność. W pokoju sypialnym możemy podziwiać kolejny regał projektu Piotra Łucyana oraz zaprojektowane przez niego szafki. Wygodne łóżko w towarzystwie kolejnych wyróżniających się lamp i wyjątkowych dodatków zestawione z czernią i eleganckim drewnem sprzyja regeneracji.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza nietuzinkowego apartamentu

Komfortowy apartament – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza apartamentu
Pracownia: Art’Up Interiors
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Katarzyna Ładczuk
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!