Trendy kolorystyczne w 2022 roku

Trendy kolorystyczne w 2022 roku

Zastanawiasz się, jak będzie nowa paleta kolorów w trendach roku 2022? Które barwy w efektowny sposób odmienią pomieszczenie i nadadzą mu zupełnie nowego charakteru? Przygotowaliśmy trzy, kolorystyczne zestawienia,  które będą prawdziwym hitem roku 2022!

Natura przede wszystkim!

We wnętrzach coraz częściej zauważamy nawiązania do natury. Idea biophilic design wychodzi przed szereg trendów! Nie zapomnij o pozytywnym wpływie roślin na dobre samopoczucie w Twoim wnętrzu!

Nowy rok z pewnością będzie pełen inspiracji, zaczerpniętych prosto z natury. Ciepła paleta barw w odcieniach beżu i brązu, karmelu czy ochry - to propozycja nie tylko miłośników natury, ale dla wszystkich, śledzących aktualne trendy wnętrzarskie.

Trendy kolorystyczne w 2022 roku

Kolory ziemi

Stylowe dodatki o oryginalnym wykończeniu, ozdoby wykonane z ceramiki, elementy wystroju efektownie barwione w odcieniach brązu czy proste formy z widocznymi słojami będą pięknym uzupełnieniem wnętrza w kolorach ziemi, szczególnie dla osób ceniących naturalne dekoracje. Ważną rolę odgrywają tekstylia: sukienki na krzesła, obrusy, bieżniki, które dodatkowo podkreślają wyjątkowy charakter aranżowanej przestrzeni. Także naturalna ława
o nowoczesnym designie czy dywan w beżowej kolorystyce w oryginalny wzór - doskonale wpiszą się w aktualny trend.

Trendy kolorystyczne w 2022 roku

Kolor nieba

Błękitne, bezchmurne niebo i głębia morskiej toni - takie kolory przywodzą na myśl skojarzenia słonecznych, ciepłych wakacji i związany z nimi błogim odpoczynkiem. Błękit uspokaja i pozwala na relaks w zaciszu własnego domu. Warto zatem wypróbować niezwykłą moc tego koloru, szczególnie, że to właśnie on będzie królował na salonach w roku 2022. Kolor nadziei i nowego początku, doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, ze szczególnym uwzględnieniem salonu i sypialni, niosąc ukojenie, ale także twórczą inspirację.

Trendy kolorystyczne w 2022 roku

Uspojajająca zieleń

Do aranżacji pomieszczenia w zgodzie z najnowszymi trendami kolorystycznymi 2022, użyj stonowanych odcieni zieleni. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkie barwy w postaci chłodnych barw oliwkowej zieleni czy mięty. Niezwykle kojące mogą okazać się również użyte w dekoracji wnętrz kolory szałwii czy eukaliptusa – sugeruje Renata Mikuś.

Źródło: dekoria

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!