Przedwojenny dom na Mokotowie

Przedwojenny dom na Mokotowie

Projekt wnętrza został stworzony przez Edytę Utlińską właścicielkę Pracowni Senstetik i absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest obecna w branży od ponad 20 lat. Przez ten czas zrealizowała ponad 100 zachwycających projektów. Zajmuje się również socjologią mieszkalnictwa, wpływem otoczenia na samopoczucie i projektowaniem małych form architektury.
Aranżowany dom jest w tkance przedwojennej, ale sam nie został wybudowany przed wojną.

Co było myślą przewodnią tego projektu?

Edyta Utlińska przy tworzeniu każdego projektu architektonicznego stara się znaleźć jaką myśl przewodnią, która wiąże się z mieszkańcami domu lub mieszkania. To właśnie ona pomaga architektce w kształtowaniu przestrzeni, zadbaniu o detale i odkryciu właściwych rozwiązań. W tym domu wątkiem przewodnim były podróże i odkrywanie nowych miejsc.

Przedwojenny dom na Mokotowie

Jak zaaranżowane zostały wnętrza?

Mieszkańcom zależało na tym, aby poza szarościami w pomieszczeniach znalazły się kolory. Artyści wykonali mural i malowane fronty meblowe. W tym domu istniała konieczność połączenia starej części z nową. Dlatego zdecydowano, że jego centralną częścią stanie się kominek. Jest on dostępny ze wszystkich stron. Dzięki temu, spaja on ze sobą kuchnię, jadalnię, salon i hol.

Jednym z założeń projektu było wprowadzenie otaczającej dom zieleni do wnętrza. Dzięki temu, w domu udało się zachować unikatowy, przedwojenny klimat. We wszystkich pomieszczeniach jest dużo elementów drewnianych i kolorów. Bardzo ładnie prezentują się wzory, umieszczone na przykład na siedzisku przy oknie. Skrajnie nowoczesne meble wspaniale przeplatają się z takimi, jakby rodem przeniesionymi z dawnych lat. Uroku jest ogromnej przestrzeni dodaje również pianino. Warto zwrócić też uwagę na oświetlenie. Lampy są bajeczne i niezwykle eleganckie. Lampy wiszące są ażurowe, co sprawia, że przestrzeń wydaje się jeszcze większa i przestronniejsza.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Dom z przedwojennym klimatem – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, dom
Lokalizacja: Mokotów, Warszawa, Polska
Projekt wnętrz : arch. Edyta Utlińska, Senstetik
Autor zdjęć : Dymitr Kałasznikow
Home staging: Anna Wyganowska - Błażejewska
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!