Zaskakujące wnętrze pizzerii

Zaskakujące wnętrze pizzerii

Kiedy wyobrażamy sobie wnętrze pizzerii, nie brakuje w nim zapewne włoskich akcentów, kamiennego pieca czy pizzermana przerzucającego ciasto z jednej ręki do drugiej na oczach klientów. Po przekroczeniu progu Nappo Pizza w Stambule wszystko się zmienia. Jej wnętrze to doskonały przykład przedefiniowania klasycznej przestrzeni.

Nietypowa lokalizacja

Nappo Pizza to lokal w centrum handlowym Kanyon – nietypowym zaokrąglonym budynku, miejscami pozbawionym zadaszeń. Pizzeria jest z trzech stron otoczona trzema nieregularnymi ścianami. Autorom projektu z pracowni Urbanjobs chodziło przede wszystkim o wprowadzenie harmonii do chaotycznej i niezorganizowanej przestrzeni. Aby było to możliwe, na początku trzeba było ją „wyrównać”. W tym celu architekci zdecydowali się umieścić po prawej stronie od wejścia linię wyznaczającą kąt 90 stopni i zaplanować w oparciu o nią kolejne elementy wnętrza pizzerii.

Zaskakujące wnętrze pizzerii

Funkcjonalność i emocje

Celem autorów projektu było pokazanie funkcjonalnego aspektu procesu robienia pizzy i podkreślenie emocji, które towarzysza nam podczas jedzenia. Koncepcja projektowa zakładała stworzenie nowej powłoki, która nie dotykałaby obecnych ścian. Te pomalowano z kolei farbą w kolorze półmatowej czerni i stworzono w ten sposób ramy pomieszczenia. Strefa kuchni została całkowicie otwarta i umieszczona za wysoką ścianą bez drzwi.

Żadnego nadmiaru

We wnętrzu nie pojawiły się żadne zbędne dodatki – zostało ono zintegrowane z elementami dekoracyjnymi. W miejscach, na wyeksponowaniu których zespołowi projektowemu zależało najbardziej, postawiono na marmur. To właśnie ów naturalny kamień znalazł się np. na wysokości kamiennego pieca, będącego sercem pizzerii.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza pizzerii

Nappo Pizza – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza
Pracownia: URBANJOBS
Lokalizacja: Stambuł
Źródło/Zdjęcia: informacja prasowa
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!