Mieszkanie nad Wartą w odcieniach szarości

Mieszkanie nad Wartą w odcieniach szarości

To mieszkanie jest bardzo…W pierwszej chwili chciałoby się powiedzieć kobiece. Jednak po chwili dostrzegasz elementy czerni, betonu i stali. Zaczynasz się zastanawiać, czy nie jest to jednak miejsce do życia dla mężczyzny. Właśnie takie wnętrza powinno się tworzyć. Uniwersalne, podobające się większości osób, ale też z charakterem. To mieszkanie go ma. Klasę i elegancję również.

Lokalizacja mieszkania

Mieszkanie ma 60 metrów kwadratowych i jest umiejscowione na poznańskiej Łacinie. Ta dzielnica jest z jednej strony wielkomiejska, dużo się w niej dzieje. Natomiast z drugiej strony jest pełna zieleni. W niewielkiej odległości od mieszkania znajdują się: Jezioro Maltańskie, Park Tysiąclecia i rzeka Warta. Klimat tego dwupokojowego mieszkania wspaniale się wpisuje w atmosferę okolicy. Jest nowocześnie, dynamicznie, a jednocześnie można w nim odpocząć po ciężkim dniu.

Mieszkanie składa się między innymi z bardzo dobrze doświetlonej części dziennej z aneksem kuchennym. Mieszkają tutaj młodzi małżonkowie. To ich pierwsza własna i wspólna przestrzeń do życia. Tak powstała aranżacja, która łączy w sobie ciepłe odcienie, z chłodnymi, wręcz surowymi materiałami.

Mieszkanie nad Wartą w odcieniach szarości

Salon z ogromną kanapą

Ta sofa wręcz zachęca do tego, żeby się na niej wygodnie ułożyć i zatopić w jeden z pasjonujących seriali. Narożnik jest klasyczny i jednocześnie elegancki. Kanapa jest miękka, przytulna i ma silikonowe wypełnienia w oparciach. Dzięki temu jest wyjątkowo komfortowym meblem wypoczynkowym. 

Funkcjonalna kuchnia

W kuchni znajduje się półwysep, który jest jednocześnie dodatkowym blatem kuchennym i stołem. Zabudowa kuchenna ma specyficzny, geometryczny kształt. Wysoka zabudowa kuchenna została polakierowana na biało. Dzięki temu, ładnie komponuje się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza.

Łazienka i sypialnia w szarościach

W tym projekcie łazienka jest naprawdę bardzo nietypowa. Pierwsze skrzypce grają w niej płytki. Są ciemne i męskie. Ich kolor trudno jest określić. Stanowi on połączenie brązu i szarości. Natomiast sypialnia jest bardzo kobieca. Dominują w niej ciepłe beże i szarości. Na pewno jest to pomieszczenie, które zaprasza i zachęca do relaksu, czytania książek.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie w szarych barwach – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, dom
Lokalizacja: Poznań, Polska
Powierzchnia: 60 m2
Projekt: Dominka Onsorge
Zdjęcia: Radek Słowik
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!