Metamorfoza mieszkania na Mokotowie

Metamorfoza mieszkania na Mokotowie

Mieszkanie w jednym z bloków z wielkiej płyty na warszawskim Mokotowie niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniło się w nowoczesne, eleganckie wnętrze nawiązujące do pasji właścicieli.

Potencjał niewielkiego metrażu

Inwestorzy od początku byli bardzo precyzyjni: chcieli mieć salon, kuchnię, sypialnię, łazienkę, strefę komfortowej pracy zdalnej i jak najwięcej miejsca do przechowywania. A wszystko to na… 37m2. Anna Baranowska i Joanna Felczuk z pracowni Butterfly Studio potraktowały niewielką powierzchnię mieszkania jako wyzwanie, a nie ograniczenie. Aby wydobyć jak największy potencjał ograniczonej przestrzeni, zdecydowały się pozbyć niemal wszystkich ścian działowych i wyraźnie ją „otworzyć”, optycznie powiększyć i wpuścić do wnętrza naturalne światło.

Metamorfoza mieszkania na Mokotowie

Sposób na przestrzeń

Jedyną ścianą, jaka nie została wyburzona, jest fragment oddzielający sypialnię od salonu. Żeby nie potęgować uczucia odgrodzenia, prowadzące do niej drzwi wejściowe zastąpiła szklana przegroda z zacieniającą zasłoną. Sposobów na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni wykorzystano jednak więcej. W części dziennej stanął funkcjonalny narożnik. Miejsce na dodatkowe schowki znalazło się w biurku. Tuż nad nim zamontowane zostały z kolei pojemne szafki wiszące, w których udało się sprytnie ukryć sprzęty biurowe.

Metamorfoza mieszkania na Mokotowie

Wyraziste akcenty

Jako że właściciele mieszkania są wielkimi miłośnikami dalekich podróży, w ich czterech ścianach pojawiły się rzucające się w oczy dodatki, które przywołują wspomnienia z egzotycznych wojaży. I tak na przykład na ścianie w salonie wrażenie robi ekspresyjny obraz przedstawiający flamingi, a w sypialni wyróżnia się tapeta z egzotycznym motywem.

Inwestorzy chętnie przystali też na eksperymenty z kolorami. Stąd efektowne, przenikające się połączenia butelkowej zieleni z aksamitnym różem i musztardowym czy antracytowym odcieniem. Zestawienie ich z naturalną elegancją drewna dębowego na podłodze oraz mosiężnymi uchwytami w kuchni nadaje wnętrzu indywidualnego charakteru.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie na Mokotowie – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze mieszkania
Pracownia: Butterfly Studio
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Alexandra Zając
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!