Mieszkanie z duszą na Filtrowej

Mieszkanie z duszą na Filtrowej

Filtrowa jest jedną z bardziej znanych ulic na Ochocie w Warszawie. Jej nazwa pochodzi od Zespołu Stacji Filtrów znajdujących się po północnej stronie ulicy w jej środkowym biegu. Obecnie na tej ulicy znajdują się między innymi biurowce. W niewielkiej odległości od tej ulicy są dwa licea, Pomnik Lotnika oraz słynna Politechnika Warszawska. Nie brakuje również restauracji. To świetna lokalizacja i wiele osób marzy o tym, żeby mieć mieszkanie właśnie tutaj.  Projekt pracowni Colombe doskonale wpisuje się w stylistykę tej ulicy. Mieszkanie ma niepowtarzalny klimat. Jak za dawnych lat…

Przestronne mieszkanie na Filtrowej

Mieszkanie składa się z przedpokoju, kuchni, salonu, łazienki oraz sypialni. W przedpokoju uwagę zwracają piękne, białe, przeszklone drzwi w starym stylu. Drzwi są bardzo wysokie i dodatkowo pod sufitem mają przeszklenie. Dzięki temu w niewielkim przedpokoju jest naprawdę dużo światła. W tym pomieszczeniu znajduje się jedynie mała, jasnoszara kanapa, która służy do tego, aby sobie na niej usiąść i zdjąć buty.

Następnie przechodzimy do łazienki. To pomieszczenie jest idealnym połączeniem nowoczesności z klasyką. Mamy tutaj płytki w stylu vintage. W zasadzie, jest to połączenie płytek. Na ścianach znajdują się płytki zielone składające się z miniaturowych kafelków, a na podłodze jest kolorowy wzór. Widać, że jest to projekt bardzo zdolnych architektów, bo takie połączenie jest bardzo ryzykowne. Mimo to wyszło świetnie. W łazience stoi bardzo dużą szafa  pod umywalką z ogromną ilością szuflad. Całości dopełniają nowoczesne wanna i prysznic. Znajduje się tutaj bardzo klasyczne lustro. Nie jest podświetlane.

Mieszkanie z duszą na Filtrowej

Zabawa stylami

Zabawę stylem vintage możemy zauważyć też w pozostałych pomieszczeniach. W salonie mamy wyjątkowo klasyczną, brązową kanapę, stół, regał ze wnęce i oświetlenie. Jednocześnie stolik kawowy by się doskonale odnalazł w pomieszczeniu nowoczesnym. To samo mamy w kuchni. Z jednej strony maksymalnie nowoczesne szafki kuchenne, a z drugiej krzesła w stylu vintage. Takie połączenie sprawia, że przyjemnie się tutaj mieszka i jednocześnie jest bardzo współcześnie. Kolorystyka mieszkanie jest spokojna, ale nie nudna.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie - metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, mieszkanie
Projektant: Marta Chrapka
Pracownia: Colombe Design Studio
Zdjęcia: PION Studio
Lokalizacja: Warszawa
Rok: 2020
Opracowanie: Marlena Kopacz


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!