Niezwykły projekt mikro- apartamentu

Niezwykły projekt mikro- apartamentu

“Change The Function – Change the Mood – All in One Apartment” – projekt Piotra Kuczi, który powstał we współpracy z firmą Pfleiderer, został doceniony przez jury prestiżowego konkursu German Design Award i otrzymał nagrodę w kategorii Excellent Product Design – Material and Surfaces.

Dom w jednym pomieszczeniu

To kolejny nietypowy projekt Piotra Kuczi. I jego następne wyróżnienie w konkursie German Design Award organizowanym przez Niemiecką Izbę Wzornictwa (w 2018 roku polski architekt wrócił z gali we Frankfurcie z dwoma wyróżnieniami specjalnymi). Tym razem stworzył koncepcję kuchni, salonu, domowego biura i sypialni, które… mieszczą się w jednym pomieszczeniu. 

Wielofunkcyjne wnętrze to odpowiedź na dynamiczne zmiany, jakie nieustannie zachodzą w naszym stylu życia, sposobie, w jaki postrzegamy przestrzeń i popularyzacji niewielkich metraży. W Polsce, podobnie jak w krajach Europy Zachodniej i Azji, przybywa entuzjastów mikroapartamentów, którzy o wiele bardziej od wielkości mieszkania cenią sobie prestiżową lokalizację lub wykończenie o wysokim standardzie.

Moda na otwarte przestrzenie czy łączenie strefy indoorowej i outdoorowej stanowi najlepszy dowód na to, że inwestorzy szukają rozwiązań „szytych na miarę”, które staną się odzwierciedleniem ich życiowej filozofii (przykład możecie znaleźć np. tutaj). Zaaranżowanie wnętrza w określonym klimacie staje się kolejną okazją do wyrażenia siebie. W takiej sytuacji głównym zadaniem przestrzeni jest dostosowanie do potrzeb użytkownika. W projekcie Change The Function – Change The Mood – All in One Apartment to właśnie one są najważniejsze.

Niezwykły projekt mikroapartamentu

Nastrojowe dekory

Mobilne meble i sprzęty pojawiają się i znikają. Kuchnia „chowa się” za przesuwnymi frontami, a łóżko i biurko można w każdej chwili… wysunąć z sufitu. Do dyspozycji pozostaje też dziesięć zestawów starannie dobranych dekorów dostosowanych do zmieniania i uzupełnienia w zależności od nastroju, jaki ma zapanować we wnętrzu. W projekcie wykorzystano cztery nastroje: zachwycający nasyceniem barw, mocno kontrastowy Color & Wood, urzekający ciepłem drewna Modern Old City, energetyzujący Color Burst oraz stonowany i naturalny Soft.

Zero waste

Zastosowanie funkcjonalnych (a przy tym wielofunkcyjnych) rozwiązań podyktowane niewielką ilością miejsca wpisuje się również coraz bardziej zauważalny w ostatnich latach trend zero waste. Mniej zabudowanej przestrzeni to w końcu mniejsze zużycie surowców i energii oraz zredukowanie ilości odpadów powstałych przy produkcji mebli i innych elementów wyposażenia.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu w jednym pomieszczeniu

Dom w jednym pomieszczeniu – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza
Pracownia: KUCZIA Architect
Realizacja: 2021
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!