Minimalizm w kolorze

Minimalizm w kolorze

Ten projekt architektoniczny zajmuje aż 250 m2. Tak gigantyczna przestrzeń do zaaranżowania wymaga odpowiedniego podejścia. Mieszkanie znajduje się na Starym Mieście w Pradze. Zajmuje całe jedno piętro odnowionego budynku z 1920 roku. Przestrzeń została urządzona bardzo minimalistycznie, ale jednocześnie nie brakuje w niej koloru. Znajdziemy go praktycznie w każdym pomieszczeniu od sypialni po łazienkę.

Co wyróżnia ten projekt?

Na pewno na uwagę zasługuje fakt, że dominują w nim ponadczasowe materiały. Większość mebli jest na wymiar, co daje wrażenie idealnej spójności przestrzeni. Wnętrze jest proste, ale jednocześnie niezwykle nowoczesne. To dobry wybór dla kogoś, kto jest zabiegany i ceni sobie dobrze zorganizowane pomieszczenia, bez zbędnych dekoracji.

W takim przestrzeniach wyjątkowo dobrze się odpoczywa po pracy. Uwagę zwracają również niektóre niecodzienne elementy, takie jak na przykład łazienka w czerwieni, bar z mosiądzu, czy ciemna garderoba. Ciekawym zabiegiem było też urządzenie granatowej łazienki, która wcale nie jest przytłaczająca, ani ponura. Jest jeszcze druga, o wiele jaśniejsza łazienka. Taka przestrzeń pozwala na umieszczenie w niej bardzo wielu pomieszczeń.

Minimalizm w kolorze

Układ mieszkania

Mieszkanie zostało podzielone na trzy strefy zgodnie z ich przeznaczeniem i funkcjonalnością. Salon jest sprytnie połączony z korytarzem wejściowym. Daje dużą i dobrze oświetloną przestrzeń. Uwagę zwracają tutaj również piękne, duże okna. Przez to, że jest to tak ogromna przestrzeń, to architektka mogła sobie pozwolić na umieszczenie w salonie ogromnego stołu z mnóstwem krzeseł, dużej kuchni, a nawet kominka. Zmieściły się również regały na książki. Jeżeli dobrze się przyjrzysz, to w tym pomieszczeniu zauważysz też ukryty telewizor i barek.

Minimalizm w kolorze

Strefa prywatna

Część prywatna zaczyna się od sypialni. Jest bardzo kobieca, bo dominują w niej miękkie tkaniny i odcienie różu. Znalazło się w niej również miejsce na toaletkę. To idealna sypialnia dla osób, które kochają czytać, ponieważ cała ściana jest pokryta półkami na książki.
W strefie prywatnej znajduje się również druga sypialnia. Jest o wiele bardziej męska. Dominuje w niej granat. Oba pomieszczenia są minimalistyczne i zachwycające.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Ogromne, minimalistyczne mieszkanie – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, mieszkanie
Lokalizacja: Stare Miasto, Praga, Czechy
Powierzchnia: 254 m2
Projekt: Lenka Míková, Martin Surovec
Zdjęcia: BoysPlayNice
Pracownia: Lenka Míková architekti
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!