Wnętrza Royal Tulip Apartments

Wnętrza Royal Tulip Apartments

Ulica Grzybowska w stolicy nazywana jest „warszawskim Manhattanem”. mieszczą się siedziby największych firm, muzea i hotele. Niedawno dołączyły do nich luksusowe apartamenty Royal Tulip Warsaw Apartments, których wnętrza zaprojektowali architekci z pracowni Tremend.

Sentymentalna podróż po stolicy

Właścicielem apartamentów inwestycyjnych usytuowanych w 28-piętrowym kompleksie Unique Tower przy ul. Grzybowskiej 49 jest Louvre Hotels Group, a inwestorem — spółka z grupy Marvipol Development S.A. Luksusowe wnętrza w prestiżowej lokalizacji to nie tylko 5-gwiazdkowy standard, ale i autorska opowieść o historii Warszawy, inspirowana poszczególnymi dzielnicami miasta.

Wnętrza Royal Tulip Apartments

Mozaika dzielnica

Zgodnie z koncepcją architektów na parterze powstała wyjątkowa mapa inspirowana planem miasta z lat dwudziestych ubiegłego wieku. Każda strefa reprezentuje inną dzielnicę stolicy.

Jako że ulica Grzybowska leży na granicy dwóch dzielnic – Śródmieścia i Woli – goście w strefie wejściowej również znajdują się na swoistym „pograniczu”. Po lewej stronie wita ich kawiarnia „swaWola”, która niczym wehikuł czasu przenosi wprost do działającej niegdyś nieopodal pierwszej w Polsce palarni kawy „Pluton”. Nawiązanie do tego popularnego lokalu przede wszystkim czarno-biała mozaika na posadzce, która – w miejscu przedzielenia złotymi listwami – wygląda niczym fragment torów tramwajowych. To kolejne odniesienie do historycznego miejsca – stacji Wola, na której zatrzymywały się tramwaje. Ich zdjęć nie zabrakło zresztą przy kawiarnianej ladzie, której owalny kształt i charakterystyczny bordowy kolor również przypominają dawne pojazdy szynowe.

W industrialnym wnętrzu kawiarni wprawne oko odkryje więcej niespodzianek, m.in. kolorowe tablice rodem z kultowego salonu Foton czy złote i miedziane dodatki, które z powodzeniem mogłyby powstać w fabryce sztućców Hefra.

Wchodzący do recepcji goście nie mogą mieć żadnych wątpliwości – oto Śródmieście w najlepszym wydaniu. Znajdujące się tu stanowiska to architektoniczny ukłon w stronę Rotundy. Na ścianie tuż za nimi można podziwiać dekorację inspirowaną dachem tej budowli, która na przestrzeni lat zyskała miano symbolu stolicy.

W strefie barowej odcienie błękitu i zieleni zestawione z drewnem przywołują na myśl krajobraz Powiśla – Wisłę, bulwary i tereny zielone. Dodatkowym potwierdzeniem jest neonowy napis POW, którego litery umieszczono w towarzystwie fal. Na instalacji naściennej można natomiast dostrzec warszawską Syrenkę.

Restauracja jest niczym „zielony Żoliborz”, o którym śpiewał zespół T.Love. Butelkowy odcień na ścianach i długiej kanapie uzupełniają rośliny doniczkowe. Tutaj, podobnie jak w przypadku Powiśla, nie można się pomylić: cegła (nawiązująca nota bene do ogrodzenia Willi Barbary i Stanisława Brukalskich) ułożona na jednej ze ścian tworzy napis „ŻOL”.

Wnętrza Royal Tulip Apartments

Apartamenty – „warszawskie puzzle”

W części apartamentowej, podobnie jak w części wspólnej, również obecne są wyraźne odwołania do poszczególnych dzielnic. Stanowią one inspirację dla aranżacji danego wnętrza. Na ścianie każdego apartamentu znajduje się ozdobna grafika z mapą danej dzielnicy przedstawioną na tle ludzkiej twarzy. Jej kolor nawiązuje bezpośrednio do barwy, która od razu się z nią kojarzy (np. niebieski to Powiśle, zielony – Żoliborz, a winnoczerwony – Mokotów).

Do elementów, które zdecydowano się wykorzystać we wszystkich apartamentach należą: secesyjna biało-czarna mozaika (tzw. warszawski gorsecik) na kuchennych posadzkach oraz wielkoformatowe płytki imitujące biały marmur i złote dodatki w łazienkach.

Zobacz galerię zdjęć wnętrz Royal Tulip Warsaw Apartments 

Royal Tulip Warsaw Apartments – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrz apartamentów inwestycyjnych
Pracownia: Tremend
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: brak informacji
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!