Apartament piękny w swej prostocie

Apartament piękny w swej prostocie

Projekt apartamentu autorstwa Jacka Tryca otrzymał tytuł Award Winner w kategorii Residential Interior Apartment prestiżowego konkursu European Property Awards 2021-2022.  Nie ma w tym nic dziwnego, bo jego funkcjonalność i elegancja zachwycają już od wejścia. Co to mieszkanie ma wspólnego z projektowaniem mieszkania na Szczęśliwicach? Wbrew pozorom bardzo wiele.

Cel projektu

Apartament ma aż 116 m2 i jest zlokalizowany tuż obok Parku Szczęśliwickiego w Warszawie. Inwestorka dokładnie wiedziała, jak ma wyglądać jej wymarzony układ funkcjonalny. Natomiast układem przestrzennym miał się zająć architekt wnętrz Jacek Tryc. Przy projektowaniu tego wnętrza zainspirowała go jego wyprawa na koło podbiegunowe. Wystrój wnętrz nawiązuje swobodnie do arktycznego archipelagu Svalbard. Jego częścią jest między innymi wyspa Spitsbergen.

Ta część naszego globu wprost kocha prostotę i minimalizm. Tutaj dominuje natura. Wszystkie żywioły się ze sobą łączą. Życie na co dzień z taką przyrodą jest piękne i niebezpieczne. Jednocześnie niezapomniane.

Apartament piękny w swej prostocie

Otwarte przestrzenie

Pierwsza inspiracja kołem podbiegunowym to właśnie mnóstwo otwartych przestrzeni. Dzięki temu inwestorzy mogą ją swobodnie dopasowywać do własnych potrzeb i oczekiwań. Pomieszczenia łączą w sobie wiele funkcji. Architekt połączył ze sobą salon, kuchnię i jadalnię. Jednocześnie powiększył sypialnię o część kąpielową.

Kolorystyka w projekcie

Królują w nim kolory ziemi, ale bez tak ostatnio popularnej zieleni. Mamy tutaj mnóstwo szarości, czerni, bieli i brązów. Kolory się ze sobą przeplatają i tworzą spójną całość. Gdy patrzy się na ten apartament, to można odnieść wrażenie, że przez cały czas ma się kontakt z dziką przyrodą. To dzięki dużej ilości kamienia i drewna w różnej postaci zastosowanej w projekcie. Wnętrze jest bardzo stylowe, ponadczasowe i oryginalne. Z pewnością łatwo o nim nie zapomnimy.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza apartamentu

Apartament inspirowany kołem podbiegunowym – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, apartament
Lokalizacja: Ochota, Szczęśliwice, Warszawa
Powierzchnia: 116 m2
Projekt: Jacek Tryc
Zdjęcia: Bernard Białorucki
Pracownia: Jacek Tryc – wnętrza
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!