Pomysłowe mieszkanie dla seniorów

Pomysłowe mieszkanie dla seniorów

Ten projekt jest dziełem Mateusza Czeczko z pracowni architektonicznej Czeczko Design Studio. W tym wnętrzu znalazło się mnóstwo kolorów i pomysłowych rozwiązań. Na pewno spodoba się ono nie tylko osobom w starszym wieku.

Kim są właściciele mieszkania?

To para uroczych 70-latków. Wcześniej mieszkali w 3-pokojowym mieszkaniu, a teraz zamienili je na 32-metrowe. Plusem nowego lokum bez wątpienia jest wyśmienita lokalizacja. Samo centrum Białegostoku. Mieszkanie było w stanie deweloperskim, więc w tym przypadku pomoc architekta była nieoceniona.

Początkowy układ przestrzenny

Mieszkanie w stanie deweloperskim pierwotnie składało się z otwartej przestrzeni z aneksem sypialnianym. Inwestorom zależało na tym, żeby oddzielić i zamknąć sypialnię. Chcieli mieć również komfortową kuchnię i jak najwięcej miejsc do przechowywania.

Pomysłowe mieszkanie dla seniorów

Sypialnia z przeszkolonymi drzwiami

W sypialni zamontowano przeszklone drzwi, które optycznie powiększyły niewielką przestrzeń. Dzięki takiemu zabiegowi w sypialni znalazła się toaletka, która jest jednocześnie miejscem do pracy. Łóżko ma pojemne szuflady, w których można schować pościel i nie tylko.

Łazienka z niecodziennym widokiem

W mikroskopijnej łazience mamy szafkę z miejscem do przechowywania oraz pralko-suszarkę. Doskonałym rozwiązaniem dla seniorów jest również prysznic typu walk-in. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to w pomieszczeniu mamy białe i szare płytki oraz kolorową tapetę…w ryby.

Pomysłowe mieszkanie dla seniorów

Dobrze przemyślany aneks kuchenny

W aneksie kuchennym niestety nie udało się zmieścić wszystkich niezbędnych sprzętów AGD. Dlatego lodówkę i piekarnik przeniesiono do korytarza w wysokiej zabudowie. W aneksie kuchennym zostały sprzęty kuchenne i mini spiżarka. Kolejne jego elementy to szafa na ubrania i buty.

W projekcie znalazło się również miejsce na niewielki salon. Uwagę zwraca w nim drewniany stolik kawowy, zrobiony z dawnej tarczy zegara.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Przytulne mieszkanie dla seniorów – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, mieszkanie
Lokalizacja: Białystok
Powierzchnia: 32 m2
Projekt: Mateusz Czeczko
Zdjęcia i stylizacja: Diana Bagińska, Agata Glińska
Pracownia: Czeczko Design Studio
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!