Salon w drewnie i miedzi

Salon w drewnie i miedzi

Drewno, miedź i granat w salonie? Oczywiście, że tak! Na taki pomysł wpadła projektantka wnętrz ze studia Alsal Wnętrza i efekt jest zachwycający.  Pokój dzienny powinien być funkcjonalny i estetyczny. W końcu jest to najbardziej reprezentacyjna część domu. Tutaj architekci nie mieli łatwo, bo musieli funkcjonalnie zaaranżować 50-metrowy salon.

Przestrzeń i komfort

Udało się na tej przestrzeni stworzyć komfortową i funkcjonalną strefę wypoczynkową. Ciekawymi elementami są na przykład wygodny, miękki narożnik w kolorze granatowym, lampa stojąca z mini stolikiem kawowym, czy kominek. Wszystkie te meble zachęcają do tego, aby usiąść i zanurzyć się w lekturze na długie godziny.

Kolorystyka w salonie

Biel przeplata się z jasnym brązem. Te kolory sprzyjają relaksowi i dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Zastosowane w tym projekcie materiały wykończeniowe to drewno (podłoga, regały), szkło (blaty stolików kawowych). Warto zwrócić jeszcze uwagę na to, że w salonie jest mnóstwo światła. Zarówno dziennego z ogrodu, jak i sztucznego. Dzięki temu ta duża przestrzeń staje się domowa, ciepła i przytulna.

Salon w drewnie i miedzi

W jadalni królują brązy i miedzie

Architektka sprytnie oddzieliła strefę jadalnianą od wypoczynkowej. Użyła do tego ażurowego regału, który jest jednocześnie obrotową ścianą telewizyjną. Dzięki niej domownicy mogą oglądać telewizję na kanapie lub podczas jedzenia posiłków. W jadalni znalazł się bardzo duży stół z drewnianym blatem otoczony kubełkowymi krzesłami. W tej części są widoczne takie kolory, jak miedź, brąz, czy pomarańcz. Projektantka stworzyła w ten sposób strefę dzienną, która jest przytulna, rodzinna i funkcjonalna. Jednocześnie dużo się w niej dzieje i zaspokaja potrzeby wszystkich domowników.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza salonu

Przyjemna strefa dzienna- metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, dom
Lokalizacja: Kraków, Polska
Powierzchnia: 50 m2
Projekt: Julia Dyczek
Zdjęcia: Jakub Dziedzic, WnętrzaKrakow.pl,
Pracownia: ALSAL WNĘTRZA.
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!