Klasyka i kontrasty w eleganckim apartamencie

Klasyka i kontrasty w eleganckim apartamencie

To nietuzinkowe wnętrze znalazło się w finale prestiżowego, międzynarodowego konkursu European Property Awards.  Przepiękne mieszkanie w klasycznym stylu zajmuje jedną kondygnację w luksusowym apartamentowcu na Mokotowie w Warszawie. Powstało ono z połączenia dwóch lokali mieszkalnych. Łączna jego powierzchnia to aż 283 m kw. Autorami projektu są architekci MIKOŁAJSKAstudio.

Inwestorom zależało na tym, żeby w mieszkaniu znalazły się proste i eleganckie formy. Kolorystyka jest stonowana i we wnętrzu dominują szlachetne, naturalne materiały.

Mieszkanie dla dużej rodziny

W tym ogromnym apartamencie zamieszkuje pięć osób. Rodzice i trójka dzieci. Musiało się tutaj znaleźć miejsce dla każdego. W przyszłości aktualne pokoje dziecięce mają pełnić funkcję przestrzeni dla gości. Może powstanie w nich gabinet?

Mieszkanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby każdy członek rodziny miał trochę miejsca dla siebie. Jednocześnie domownicy mogą wspólnie spędzać czas w części dziennej. Apartament zachwyca już od wejścia! W korytarzu znajduje się przepiękne, duże lustro, ławeczka do zdjęcia obuwia oraz garderoba. Przy holu wejściowym jest pokój najstarszej córki i prywatna łazienka.

W tym mieszkaniu strefa wypoczynkowa zajmuje aż 60 m kw. Można w odpoczywać na wygodnej sofie lub na fotelu. Zaraz obok znajduje się strefa jadalniana z nowoczesnym stołem z ośmioma krzesłami i przeszklona witryną na zastawę stołową.

Klasyka i kontrasty w eleganckim apartamencie

Jakie materiały i kolory wykorzystano w projekcie?

Kolorystyka apartamentu to przede wszystkim szarość i beż. Kolejne wyraziste elementy to czerń oraz kamienie z widocznym żyłowaniem. W pomieszczeniach nie brakuje również naturalnego, bielonego dębu. Występuje on na przykład w formie francuskiej jodełki na podłodze, lamelek, paneli na ścianach, czy zabudowy meblowej. W tym projekcie uwagę zwraca również oświetlenie. Lampy w pomieszczeniach są bardzo klasyczne. Dominuje w nich czerń i biel. Ich kształty są bardzo proste w swojej formie. Takie lampy zawsze pasują do każdego wnętrza. Na sam koniec spójrzmy jeszcze na dekoracje. To najczęściej obrazy, na których przewijają się geometryczne kształty tworzące ciekawe kompozycje.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Elegancki apartament na Mokotowie- metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, apartament
Projektant: AP Design
Pracownia: MIKOŁAJSKAstudio,
Zdjęcia: Yassen Hristov
Stylizacja: Anna Salak
Lokalizacja: Mokotów, Warszawa
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!