Filmowe inspiracje w biurze

Filmowe inspiracje w biurze

W tym projekcie nawiązania do filmów pięknie łączą się z niebanalnymi elementami wyposażenia wnętrz. W tych pomieszczeniach możesz odkryć odwołania do historii i dzieł filmowych polskich artystów.

Ogromne przestrzenie do zaaranżowania

Nowe biuro Echo Investment ma siedzibę przy ul. Grzybowskiej, na 7. piętrze najwyższego biurowca w Browarach Warszawskich. Jego powierzchnia to ponad 1200 mkw. W skład projektu wchodzą między innymi: salon, przestronne sale konferencyjne oraz miejsce do pracy w open- space. Projektanci przede wszystkim inspirowali się filmem ‘’Incepcja’’ w reżyserii Christophera Nolana. Największe wrażenie zrobiła na nich scena, gdy pod wpływem projektowania zmienia się czasoprzestrzeń.

Jakie jest nowe biuro?

Bazując na tej inspiracji projektantom udało się stworzyć wnętrze, które wręcz poraża funkcjonalnością i najwyższym poziomem estetyki. Pomieszczenia na tej gigantycznej przestrzeni biurowej są tak ciepłe i przytulne, że można odnieść wrażenie, że jest się u kogoś w mieszkaniu. Jednak, aby nie zrobiło się zbyt domowo i luźno, to projektanci dodali odważne detale i nawiązania do konstrukcji budowlanych.

Filmowe inspiracje w biurze

Niecodzienne sufity

Projekt miał nawiązywać nie tylko do znanego filmu, ale również do przestrzeni miejskiej. Właśnie dlatego na suficie w salonie umieszczono fantastyczną drewnianą makietę Warszawy. W każdej z sal konferencyjnych znajdują się elementy nawiązujące do filmu, na przykład do wspomnianej wcześniej iluzji optycznej. Pozostałe ciekawe detale to między innymi: miedziana soczewka odwracająca perspektywę, trójkąt niemożliwy Penrose’a, druk 3D. Z tymi elementami pięknie kontrastuje na przykład galwanizowana instalacja przestrzenna z rusztowania.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza biura

Miasto i film- metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze publiczne, biuro
Lokalizacja: ulica Grzybowska, Warszawa, Polska
Powierzchnia: ponad 1200 m2
Projekt: Piotr Kalinowski
Inwestor: Echo Investment
Zdjęcia: Michał Mutor Fotografia
Pracownia: MIXD
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!