Przestrzeń mieszkalna z duszą

Przestrzeń mieszkalna z duszą

Już w przedpokoju widać, że nie będzie to mieszkanie, jak wszystkie inne. Niby są ultra nowoczesne drzwi, które znikają na tle ściany i drewniana podłoga, ale na tym kończy się podobieństwo do innych mieszkań. Zarówno ściana, jak i podłoga wyglądają tak, jakby dopiero czekały na prace remontowe, są w stanie surowym.

Doskonale kontrastuje w nimi piękne lustro powieszone na nietypowej, okrągłej konsoli z półeczką. Lustro oświetla bardzo nowoczesny kinkiet w kształcie kuli. Pod sufitem są długie, poziome lampy. W przedpokoju znalazł się również zabytkowy kredens ze złotymi zdobieniami. Co ciekawe, bardzo dobrze pasuje do tego nowoczesnego lustra. Przejdźmy dalej.

Bardziej kolorowy salon

Salon swoim wystrojem częściowo nawiązuje do stylu modern classic, a częściowo do vintage. Nie ma w nim wielu mebli, ale za to jest przestrzeń. Uwagę zwraca szara, niesamowicie nowoczesna w swojej formie kanapa. Wspaniale kontrastuje z dwoma stolikami kawowymi, które w razie potrzeby mogą również służyć za pufy. Nad kanapą zamiast obrazów wiszą owalne lustra w złoconych ramach. W tym pomieszczeniu jest również niewielki stoliczek ze złotymi nogami i ze stalowym blatem.

Przestrzeń mieszkalna z duszą

Mikroskopijny aneks kuchenny

Część kuchenna jest mistrzostwem świata. Projektantce udało się zmieścić wszystkie potrzebne elementy kuchni na wręcz mikroskopijnej przestrzeni. Mamy tutaj dwie szafki dolne, szafkę górną oraz zlew. Kuchnia jest utrzymana w industrialnym klimacie. Wiele w niej jest czarnych i drewnianych elementów.

Szafa pośrodku mieszkania?

Jeżeli jesteś przekonany, że takie rozwiązanie jest niepraktyczne i zabiera dużo miejsca, to spójrz na zdjęcia powyżej. To niecodzienne połączenie szafy i półek sprawia, że w tym miejscu nagle zyskujemy mnóstwo miejsca do przechowywania. Dodatkowo cała konstrukcja jest oświetlona nowoczesnymi lampami, co jeszcze dodaje jej blasku.

Przestrzeń mieszkalna z duszą

Sypialnia w nietuzinkowej aranżacji

W sypialni łóżko znajduje się pod sklepieniem, które swoją stylistyką trochę nawiązuje do pałacu. Ściany w sypialni są częściowo ozdobione betonem, a częściowo pozostawione w stanie surowym. Jedynym kolorowym elementem poza bordowym sklepieniem są poduszki na łóżku i zagłówek w tym samym odcieniu, co sklepienie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Surowy i przytulny apartament – metryczka projektu

Studio projektowe: Casa Totem (Totem House)
Lokalizacja: Trastevere, Rome (Italy)
Zespół architektów: STUDIOTAMAT (Tommaso Amato, Matteo Soddu, Valentina Paiola)
Konsultacja kolorystyczna: Sabina Guidotti
Rok: wrzesień 2021
Powierzchnia: 65 m2
Zdjęcia: Serena Eller Vainicher

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!