Lodowato w Mikołowie

Lodowato w Mikołowie

Lodowato w Mikołowie to już trzecie wnętrze dla tej sieci lodziarni zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Musk. W tym projekcie bardzo duży nacisk postawiono na to, aby ta lodziarnia była spójna z lokalami w Tychach i Katowicach. Udało się to w 100%. Wszystkie te trzy lokale po prostu zachwycają tym, jak pomysłowo są zaaranżowane.

Niezapomniany sufit lodziarni

W lodziarni Lodowato w Mikołowie najważniejszym elementem jest ciekawa instalacja na suficie. Została stworzona z kolorowych rur PCV. Cały myk polega na tym, że wyglądają one niesamowicie oryginalnie. Przyciągają wzrok. Jednocześnie nikt nie ma pojęcia, że do ich zaprojektowania został wykorzystany tak dobrze znany wszystkim materiał.

Kolorowe tuby

Tuby w różnych kolorach tworzą niesymetryczną konstrukcję. Jej uzupełnieniem jest grafika na ścianach lokalu Lodowato w Mikołowie. W samym środku tej lodziarni znajduje się bardzo specyficzna, czerwona lada. Efekt podkręcają jeszcze czarne płytki.

Lodowato w Mikołowie

Menu i podłoga w kolorze bieli

Bardzo ciekawym elementem w tej lodziarni jest menu. Zostało ono umieszczone na drewnianych listwach. Ten malutki lokal jest pełen kolorów. To zachęca do jego odwiedzenia i spróbowania przepysznych lodów. Nie ma w nim zbyt wielu elementów, ale te, które są zachwycają. Okazuje się, że aby stworzyć niepowtarzalną lodziarnie, to wystarczy połączyć ze sobą czerwoną ladę, rury PCV oraz proste menu.

Jeszcze nie wspomnieliśmy o jednej bardzo ważnej rzeczy- podłodze. Gdyby była kolorowa, to by przytłaczała. Dlatego projektanci wybrali białe płytki i białe ściany. Ładnie się komponują i optycznie powiększają przestrzeń. Ten sam motyw płytek znalazł się na czerwonej ladzie.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza lodziarni

Lodziarnia z kolorowymi tubami- metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze publiczne, lodziarnia
Lokalizacja: Mikołów, Rynek 7
Zdjęcia: Radek Kaźmierczak
Pracownia: Musk
Inwestor: Lodowato
Rok: listopad 2020 – maj 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!