Surowo, ale pięknie!

Surowo, ale pięknie!

Gdy słyszysz o surowym domu, to pewnie myślisz, że jest nieprzytulnie i że nikt nie chciałby mieszkać w takim miejscu. Trochę się mylisz. Nam też doskonale to udowodnili architekci z biura AP Design. Stworzyli oni projekt domu, który zachwyca swoją prostotą i zgodnością z obowiązującymi trendami.

Co wyróżnia ten projekt?

Przede wszystkim fakt, że jest on utrzymany w ekstremalnie surowym stylu. Dominuje tutaj beton i farba strukturalna, która go przypomina. Dodatkowo trzeba wspomnieć o tym, że drzwi też są utrzymane w tym klimacie. Drzwi przesuwne są zrobione ze szkła albo z mlecznego szkła. Nie ma w tym projekcie żadnych elementów, które by go ocieplały. Nawet oświetlenie skutecznie wprowadza tutaj mroczną, zimną atmosferę. Przejdźmy teraz do sprawnego omówienia wszystkich pomieszczeń.

Surowo, ale pięknie!

Pokoje i łazienki

W domu znajdują się  dwie łazienki. Każda z nich jest wyjątkowo surowa. W łazienkach można znaleźć takie elementy, jak drewno, czy gres przypominający beton. Umywalki oraz krany są białe lub czarne. Wrażenie zimna w łazienkach potęgują również szklane elementy, takie jak lustro, czy prysznic, czy wanna za szkłem. Nie ma w nich żadnych dodatków.

Kolejne pomieszczenie to korytarze. Są one pomalowane strukturalną farbą przypominającą beton na podłodze są płytki w tym samym odcieniu. Obrazki, które w innymi miejscu by ocieplały przestrzeń tutaj tylko powodują, że wydaje się ona jeszcze bardziej surowa.

Surowo, ale pięknie!

Ponury salon i biblioteczka

To samo wrażenie możemy mieć w salonie. Dominuje w nim beton. Wrażenie surowości potęgują również czarne i stalowe elementy. Na ścianie wisi czerwony obraz, który też nie sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne. W salonie mamy jeszcze tapetę z motywem drzew jesienią. Niby pięknie, ale te drzewa również są na szarym tle.

Nawet w biblioteczce jest surowo. Beton, jedna biała szafka i czarny fotel. Przyznajemy, że chociaż nie jest to wnętrze dla wszystkich, to ma w sobie to coś. Zachwyci minimalistów i osoby, które kochają nowoczesność.

Zobacz galerię zdjęć projektu wnętrza mieszkania

Surowy dom – metryczka projektu

Typ projektu: wnętrze prywatne, dom
Projektant: AP Design
Pracownia: AP Design
Wizualizacje: AP Design
Lokalizacja: Jasło
Rok: 2021
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!