Styl modern classic we wnętrzu

Styl modern classic we wnętrzu

W jednym z mieszkań na Wilanowie „szalone lata dwudzieste” powróciły na dobre. I to z przytupem.

Kobieca, zróżnicowana przestrzeń

Młodej, niezależnej właścicielce zależało na przestrzeni „z pazurem”. Była przy tym bardzo otwarta na eksperymenty i zależało jej na wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. Nad efektem końcowym czuwała Agnieszka Musiał-Chmielnik z pracowni Musiał Studio. Właśnie tak powstało kobiece, niezwykle dynamiczne i zróżnicowane wnętrze nawiązujące do stylu modern classic z elementami art déco.

Różnorodne stylistyki, pełne wyrazu dodatki

Strefa dzienna ma charakter otwarty. Pierwszym ze spajających ją akcentów jest klasyczna jodełka ułożona na podłodze w całym mieszkaniu za wyjątkiem kuchni i łazienki, kolejnym – złote dodatki obecne w każdym pomieszczeniu.

W salonie z aneksem, umownie oddzielonym od kuchni za pomocą stołu i ustawionych wokół niego tapicerowanych krzeseł, dominują jasne barwy, na tle których doskonale wyglądają wyraziste detale. Wzrok przykuwają zwłaszcza welurowa sofa w kolorze atramentu, betonowa ściana ozdobiona złotymi listwami i heksagony nad komodą, w których ukryto system nagłośnienia.

Utrzymana w bieli kuchnia została umownie podzielona na część górną i dolną przez charakterystyczną (również białą) mozaikę. Jej wszechobecny delikatny odcień przełamują eleganckie żyłki na płytkach podłogowych.

Styl modern classic we wnętrzu

Strefa prywatna w odcieniu błękitu

Sypialnia to królestwo odcieni błękitu i granatu. Niebieska ściana z geometrycznymi zdobieniami wspaniale komponuje się tu z białymi frontami dopełnionymi złotymi detalami. W kolorze złota utrzymane są też ramy luster, elementy oświetlenia czy nóżki stolików stojących przy łóżku z tapicerowanym zagłówkiem.

Zieleń w łazience 

Rolę kolorystycznego motywu przewodniego w łazience pełni zgaszona zieleń, jednak również tam mocno wybijają się detale w kolorze doskonale znanym już z pozostałych pomieszczeń. Dzięki kwadratowym płytkom udało się optycznie pogłębić przestrzeń. Całości dopełniły duże lustro w złotej ramie, złote uchwyty szafek i – jakżeby inaczej! – złota armatura.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie w stylu modern classic z elementami art déco – metryczka projektu

Typ realizacji: wnętrze mieszkania
Pracownia: MUSIAŁ STUDIO
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Łukasz Zandecki
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!