Mieszkanie w stylu soft loft

Mieszkanie w stylu soft loft

W mieszkaniu czteroosobowej rodziny na wrocławskim prestiżowym osiedlu WUWA2 na pierwszy plan wysuwają się naturalne materiały. W środku jest nieco surowo, ale jednocześnie ciepło i nastrojowo.

Świadomi inwestorzy

Właściciele, młoda para z dwójką dzieci, chcieli zamieszkać w przytulnym wnętrzu z elementami stylu industrialnego. Projekt mieszkania w stylu soft loft przygotowała dla nich architektka Monika Staniec, która dostała bardzo jasne wytyczne i… niemal całkowitą dowolność w wyborze konkretnych rozwiązań. Zdanie się na jej profesjonalizm przyniosło znakomity efekt. Dodatkowym atutem był fakt, że prace rozpoczęły się jeszcze zanim deweloper oddał mieszkanie do użytkowania. Dzięki temu można było dokładnie przemyśleć jego układ funkcjonalny, zmienić to, co nie odpowiadało inwestorom i zaplanować najmniejsze detale.

Nietypowy układ

Strefy użytkowe, które wydzielono na parterze, znajdują się na różnych wysokościach. Nieco powyżej salonu z aneksem kuchennym i częścią jadalnianą znalazło się miejsce dla antresoli pełniącej rolę biura i pokoju gościnnego. Prowadzą do niej schody dywanowe w konstrukcji drewnianej pokryte białym lakierem.

W strefie parteru znajdują się też sypialnia dorosłych z łazienką, pralnia i pomieszczenie gospodarcze, będące jednocześnie „centrum dowodzenia” inteligentnego domu (to właśnie tam zamontowano systemy zdalnego sterowania instalacjami). Na piętrze swoje pokoje mają dzieci. Ponadto jest tu jeszcze łazienka i garderoba.

Mieszkanie w stylu soft loft

Rodzinne wnętrze w wydaniu soft loft

Salon jest wysoki, a przez to bardzo przestronny. Typowo loftowego charakteru nadają mu filigranowe płyty na suficie oraz formowana czerwona cegła i beton dekoracyjny na ścianach. Z ich surowością kontrastuje deska barlinecka ułożona na podłodze oraz ścianie w sąsiedztwie schodów dywanowych.

W kuchni z wysoką zabudową jednorodność klasycznego zestawienia białych szafek i czarnych blatów odważnie przełamują patchworkowe płytki, na których nieśmiertelne trio odcieni bieli, czerni i szarości również nawiązuje do minimalistycznych wnętrz w duchu industrialnym.

Swoją „cegiełkę” do panującego tu klimatu dołożyły spójne dodatki takie jak metalowa szafka RTV, druciane lampy, stalowe linki mocowane do sufitu, które z powodzeniem zastąpiły balustradę. Przytulności nadały z kolei miękka sofa, szare zasłony czy drewniany blat wykonanego na zamówienie stołu w jadalni.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie w stylu soft loft – metryczka projektu

Typ realizacji: projekt wnętrza i częściowy nadzór nad pracami wykończeniowymi
Pracownia: Monika Staniec Interior Design
Realizacja: 2021
Lokalizacja: Wrocław
Zdjęcia: Łukasz Bera/Monika Staniec
Opracowanie: Aleksandra Bączek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!